به یاد شهدای سلیاکتی

شهیدان:احمد کیومرثی-ابوالقاسم رستگار-شعبان فلاح-احسان شریف-حمیدرضا اکبری-ولی الله محمّدی-سیدحسن حسینی-علی نواب-ایرج عبدی-سیدصدرالدین حسین-مصطفی اقبالی-مرتضی اقبالی-احمد رستگار-ظفر فلاح

محمدی:یکی از راه های مقابله با تهاجم فرهنگی تقویت فرهنگ بومی،محلی است
ساعت ٢:٥۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٤   کلمات کلیدی:

 

  1. Image result for ‫ساحل سالم شهرستان نور‬‎

جلسه کمیته فرهنگی ستاد ساحل سالم شهرستان نور صبح امروز با حضور مسئولین ادارات فرهنگی از جمله مدیر فرهنگی، اجتماعی سپاه ناحیه نور در اداره ارشاد این شهرستان برگزار شد.


 

به گزارش وبلاگ سلیاکتی:محمد محمدی در این جلسه ضمن تشکر از اعضاء کمیته فرهنگی خصوصا سپاه ناحیه نور در برگزاری برنامه فرهنگی ساحل 93،بیان داشت:طبق دستورالعملهای ارسالی از اول خرداد طرح دریا باید اجرایی گردد اما طبق بازدیدی که بعمل آمد این امر عملا اجرایی نخواهد شد چرا که زیرساختها آماده نیست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای اجرای برنامه فرهنگی نیازمند یک برنامه ریزی است تا به اجرای برنامه پرداخت کمبود بودجه را یکی از مشکلات موجود در زمینه فرهنگ دانست ودر ادامه به برنامه فرهنگی سپاه اشاره کرد و گفت:برنامه هایی که سپاه در ساحل اجرا می کند در واقع نقطه قوتی برای کمیته فرهنگی ساحل است که هرکدام از اعضاء کمیته در این زمینه همکاری لازم را خواهند داشت.

وی در پایان تصریح کرد:اداره ارشاد نیز به نوبه خود در این طرح فرهنگی با اجرای برگزاری جشنواره مجسمه های شنی، بادبادکها،برگزاری مسابقات فرهنگی و غیره حضور خواهد داشت.

در ادامه جلسه علی محمدی نیز با بیان اینکه فرهنگ یکی از مقوله های مهم و تاثیر گذار در هر جامعه انسانی است،بیان داشت:شالوده و بنیان و زیرساخت تمامی عناصر و مجموعه ها به فرهنگ وابسته است و لذا اولین عامل معرفی و شناخت یک جامعه فرهنگ آن جامعه است.

مدیرفرهنگی،اجتماعی سپاه ناحیه نور با بیان اینکه یکی از راه های مقابله با تهاجم فرهنگی تقویت فرهنگ بومی،محلی است،تصریح کرد:هدف عمده اجرای طرح فرهنگی ساحل سالم تقویت و شناساندن فرهنگ بومی،محلی،ترویج ارزشهای اسلامی،انجام فریضه امربه معروف و نهی از منکر از طریق اجرای برنامه های فرهنگی،معرفی و ترویج تفریحات سالم به مسافرین و مهمانان گرامی می باشد.

دبیر ستاد طرح فرهنگی ساحل سالم سپاه ناحیه نور با اشاره به اینکه داشتن دغدغه فرهنگی خوب است اما باید از سر میز خارج و وارد عرصه میدان فرهنگی شد،افزود:در اجرای این طرح فرهنگی،آنچه که مورد نیاز جدی است حضور موثر و تاثیرگذار همه دستگاه های فرهنگی با استفاده از حدکثر پتانسیل موجود شهرستانی و آن اداره فرهنگی مربوطه در ساحل دریا می باشد بنابراین شرط موفقیت اصلی و لازمه این طرح تعامل و همکاری نزدیک همه دستگاه های فرهنگی با یکدیگر است.

محمدی در پایان با اشاره به اینکه طرح فرهنگی ساحل سالم از بیستم خرداد شروع و تا 26 شهریور ادامه خواهد داشت،به بیان برنامه پرداخت و گفت:در طول ایام هفته بجز شنبه ها برنامه های مختلف و متنوع فرهنگی از قبیل ایستگاه نشاط،رادیو ساحل، برپایی غرفه های مختلف فرهنگی،معرفی الگوهای برتر شهرستانی،برگزاری جشنواره های مختلف،برگزاری مسابقات ورزشی ،بومی،محلی،برگزاری مسابقات فرهنگی،موسیقی بومی،سنتی،برپایی نماز جماعت در ساحل،برگزاری مشاوره های فرهنگی و دینی،برگزاری دعای ندبه،کمیل و زیارت عاشورا و بسیاری ازبرنامه های فرهنگی،هنری دیگر در طرح فرهنگیساحل سالم اجرایی خواهد شد.

 

 

اعضاء کمیته فرهنگی صبح امروز بعد از اتمام جلسه با حضور در ساحل پلاژ شهرداری نور از این مکان بازدید بعمل آوردند.

به گزارش آوای نور:اعضاء کمیته فرهنگی ساحل شهرستان نور صبح امروز بعداز اتمام جلسه کمیته فرهنگی ساحل،با حضور در پلاژ شهرداری واقع در خیابان پاسداران جنب سپاه قدیم بعنوان مکان اجرای طرح فرهنگی ساحل سالم بازدید میدانی بعمل آوردند.

در این بازدید ضمن مشاهده مکان مورد نظر و ارزیابی مختلف از این مکان و حضور مسافران در این مکان بعنوان نقطه مرکزی و پرجمعیت شهر بر اجرای برنامه فرهنگی،هنری و ورزشی برای ترویج فرهنگ دینی و البته بومی تاکید شده است.