به یاد شهدای سلیاکتی

شهیدان:احمد کیومرثی-ابوالقاسم رستگار-شعبان فلاح-احسان شریف-حمیدرضا اکبری-ولی الله محمّدی-سیدحسن حسینی-علی نواب-ایرج عبدی-سیدصدرالدین حسین-مصطفی اقبالی-مرتضی اقبالی-احمد رستگار-ظفر فلاح

حاجی زاده:قدرت نمایی ایران در مذاکرات هسته ای،به برکت جانفشانیهای شهدا و ایثارگر
ساعت ٤:۱۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: سوم خرداد-خرمشهر ،نور-سپاه ،جوانان-انقلاب- ،سلیاکتی-رزمندگان

صبحگاه مشترک به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

 امام جمعه ایزدشهر نور بیان داشت:اگر امروز کشورهای بزرگ جهان در مقابل ما به مذاکره می نشینند  به برکت همین ایثارگریها و جانفشانیهای جوانان ماست.


در خجسته سالروز سوم خرداد،حماسه آزادسازی خرمشهر،روز مقاومت و ایثار و پیروزی،مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان نور صبح امروز با حضور خانواده های معزز شهدا،ایثارگران،امام جمعه ایزدشهر،معاون فرماندار،رئیس دادگستری، سردار بابایی،روسای ادارات شهرستانی و بسیجیان برادر و خواهر در سپاه ناحیه نور برگزار شد.

به گزارش وبلاگ سلیاکتی:حجت الاسلام حاجی زاده ضمن گرامیداشت حماسه آفرینی های جوانان ایران اسلامی در طول دوران دفاع مقدس تصریح کرد:آن چیزی که در هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاد از آن به جهاد تعبیر می کنیم.وی افزود:جهاد یعنی بذل مال و جان و تلاش بی وقفه در راه اعتلای دین.

امام جمعه ایزدشهر با بیان اینکه جهادی که در طول دوران دفاع مقدس اتفاق افتاد جهادی بود که در طول تاریخ بشریت بی سابقه بوده است،اظهار داشت:ایثارگریها و جانفشانی هایی که بسیجیان و جوانان از خود نشان دادند هنوز بسییاری از کشورهای جهان که برای مطالعه تاریخ جنگ ما می آیند تعجب می کنند که چگونه این فتح و پیروزیها را جوانان ما ایجاد کردند.

رحمت الله حاجی زاده یادآور شد:اگر امروز کشورهای بزرگ جهان در مقابل ما به مذاکره می نشینند  به برکت همین ایثارگریها و جانفشانیهای جوانان ماست.

وی با اشاره به اینکه جهاد در آیات و روایات از جایگاه ویژه ای برخوردار است،عنوان داشت:در آموزه های ما از این جهاد به جهاد اصغر نامیده می شود اما یک جهاد دیگری داریم و آن جهاد اکبر است یعنی مبارزه با هواهای نفسانی و امیال درونی که به تعبیر پیامبر اکرم(ص)این جهاد بسیار بزرگتر و برتر از جهاد بیرونی است.

حاجی زاده تصریح کرد:همه انبیاء و اولیاء و همه نظام هستی آمده اند که من و شما بعنوان یک انسان رشد کنیم و به تعالی برسیم لذا جهاد با نفس مهمتر از جهاد بیرونی است.

امام جمعه ایزدشهر با اشاره به اینکه هدف و محدوده جهاد اکبر مشخص نیست،افزود:در جهاد اصغر دشمن،و محدوده زمان و مکان شما مشخص است اما در جهاد اکبر نه تنها دشمن و محدوده زمان و مکان آن مشخص نیست بلکه شکست در آن نیز مشخص نسیت لذا سالها طول می کشد تا اثر آن را ببینید.

حاجی زاده ادامه داد:بنابراین یک جهاد اصغر داشتیم که جنگ هشت ساله بود که تمام نشد و هنوز هم ادامه دارد و دیگری جهاد اکبر بود اما یک جهاد دیگر داریم که به تعبیر قرآن کریم جهاد کبیر است یعنی مبارزه با تهاجمات فرهنگی.

خطیب جمعه ایزدشهر با بیان اینکه بالاترین مبارزات در حیطه مباحث فرهنگی است،خاطرنشان ساخت:در بحث جهاد کبیر و جنگ فرهنگی اینکه ما همیشه و در همه زمانها شعار مرگ بر امریکا را تکرار و سر می دهیم اما بر پشت بام خانه های ما علامت و پرچم آمریکا جا خوش کرده است.

حاجی زاده در پایان اظهار داشت:در جهد کبیر ممکن است ما هر روز کشته و زخمی داشته باشیم اما کسی متوجه آن نمی گردد بنابراین امروز شما سواحل و پارکهای ما را نگاه کنید که این همان تهاجم فرهنگی است که دشمن دارد قوی کار می کند لذا در جهاد کبیر باید قوی و با جدیت وارد شد.