به یاد شهدای سلیاکتی

شهیدان:احمد کیومرثی-ابوالقاسم رستگار-شعبان فلاح-احسان شریف-حمیدرضا اکبری-ولی الله محمّدی-سیدحسن حسینی-علی نواب-ایرج عبدی-سیدصدرالدین حسین-مصطفی اقبالی-مرتضی اقبالی-احمد رستگار-ظفر فلاح

یزدانی:نخستین هدف مسافران حضور در ساحل دریاست
ساعت ٥:۱٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۳ خرداد ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: دریا ،ساحل ،مسافران ،سلیاکتی
معاون فرماندار نور : امکانات امداد و نجات شهرستان نور پاسخگوی نیازها نیست

معاون فرماندار نور بیان داشت : هدف از این جلسات و پیگیری ها ایجاد هماهنگی، تعامل و آمادگی بیشتر برای پذیرایی از مسافران و پیشگیری از حوادث و خطرات احتمالی در دریاست.


سعید یزدانی؛ معاون فرماندار شهرستان نور در جلسه هماهنگی طرح دریا که هفته گذشته با حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری نور تشکیل شد گفت : بیشتر مسافران نخستین هدف خود را ساحل و دریا انتخاب می کنند و این امر وظیفه ما مسئولان و دست اندرکاران به ویژه در ساحل و دریا را سنگین تر می کند، بنابراین لزوم آمادگی ۱۰۰ درصدی برای جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی برای مجریان، ناجیان و دیگر دستگاه های متولی دریا ضرورت دارد.
معاون فرماندار نور تصریح کرد : هدف از این جلسات و پیگیری ها ایجاد هماهنگی، تعامل و آمادگی بیشتر برای پذیرایی از مسافران و پیشگیری از حوادث و خطرات احتمالی در دریاست.
این مسئول اظهار داشت : براساس شاخص جمعیت و میزان ورودی مسافران، پراکندگی جغرافیایی، وجود محورهای کوهستانی و مأموریت های متعدد سازمان های امدادی، متأسفانه امکانات امداد و نجات به ویژه آمبولانس به¬قد کافی و نیاز وجود ندارد.
وی در پایان به وظیفه اداره گردشگری به عنوان متولی اصلی گردشگران پرداخت و با اشاره به لزوم به کارگیری ناجیان خواهر به تعداد مورد نیاز در سواحل، شهرک ها و مجتمع های خصوصی بر حضور جدی و مسئولیت پذیری ناجیان غریق تأکید کرد.