به یاد شهدای سلیاکتی

شهیدان:احمد کیومرثی-ابوالقاسم رستگار-شعبان فلاح-احسان شریف-حمیدرضا اکبری-ولی الله محمّدی-سیدحسن حسینی-علی نواب-ایرج عبدی-سیدصدرالدین حسین-مصطفی اقبالی-مرتضی اقبالی-احمد رستگار-ظفر فلاح

یزدانی:دهیاران سنگر ابتدایی پدافند غیرعامل هستند
ساعت ٥:٢۳ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۳ خرداد ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: پدافند غیرعامل ،فرمانداری نور ،دهیاران ،سلیاکتی

IMG_9490

معاون فرماندار نور بیان داشت: آموزش پایدار در روابط اجتماعی و فرهنگی، ساخت و ساز، پسماند و . . . که بر مبنای علم، فن و تحقیق انتقال می یابد، سبب کاهش هزینه ها و افزایش ارائه خدمات اجتماعی مطلوب به شهروندان خواهد شد.


 معاون فرماندار نور، در همایش آموزشی پدافند غیرعامل که هفته گذشته در محل کتابخانه عمومی شهرستان نور برگزار شد گفت : هر یک از دستگاهها در حوزه پدافند عامل و غیرعامل وظایف و مسئولیتهای مشخصی را به عهده دارند.

سعید یزدانی  پدافند غیرعامل را ایمن سازی پایدار خواند و دهیاران را سنگر ابتدایی آن برشمرد و آموزش آنها را در حوزه های مختلف، امری ضروری دانست.
وی افزود : دهیاران در ساخت و سازهای روستایی، صدور پروانه های ساختمانی، توسعه راه، آب و برق می توانند نقش مؤثری در این امر ایفا کنند.
معاون فرماندار نور در ادامه تصریح کرد : آموزش پایدار در روابط اجتماعی و فرهنگی، ساخت و ساز، پسماند و . . . که بر مبنای علم، فن و تحقیق انتقال می یابد، سبب کاهش هزینه ها و افزایش ارائه خدمات اجتماعی مطلوب به شهروندان خواهد شد.
همچنین در این همایش، سید روح اله علوی، دبیر همایش آموزشی پدافند غیرعامل در فرمانداری نور، طی سخنانی کوتاه هدف از برگزاری این دوره را آشنایی با مجموعه اقدامات غیرمسلحانه که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن برشمرد.
علوی خاطرنشان کرد : این دوره، اولین دوره آموزشی پدافند غیرعامل است که با تأکید بر ساخت و ساز روستایی، ویژه دهیاران برگزار می شود.
حسینعلی محمدی؛ کارشناس مسئول اداره کل پدافند غیرعامل استانداری مازندران نیز در این کارگاه آموزشی، دهیاران را نماینده حاکمیت و مدیران بحران در روستاها، معرفی کرد. وی گفت : پدافند غیرعامل یک راهبرد تلقی می شود به طوری که با تغییر تهدید، ماهیت دفاع نیز تغییر خواهد کرد.
وی با توجه به گسترش تهدیدات دشمن در حوزه های عمومی اظهار داشت : امروزه بیش ترین تهدیدات دشمن از طریق شبکه ها و فضاهای اجتماعی، جوانان، نوجوانان و خانواده ها را تهدید می کند.