به یاد شهدای سلیاکتی

شهیدان:احمد کیومرثی-ابوالقاسم رستگار-شعبان فلاح-احسان شریف-حمیدرضا اکبری-ولی الله محمّدی-سیدحسن حسینی-علی نواب-ایرج عبدی-سیدصدرالدین حسین-مصطفی اقبالی-مرتضی اقبالی-احمد رستگار-ظفر فلاح

آخرین وداع با قهرمان لشکر خط‌شکن و عملیاتی 25 کربلای مازندران،شهید سلطانی
ساعت ۸:٢٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ خرداد ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: شهیدروح الله سلطانی ،آمل ،سلیاکتی ،وداع

خبرگزاری فارس: عهد ناگسستنی با روح‎الله در شب وداع / چشمان بارانی سلطان خانه را می‌طلبد

مراسم وداع با پیکر شهید روح‌الله سلطانی، دلاورمرد لشکر عملیاتی 25 کربلا در جمع پرشور مردم ولایتمدار شهرستان آمل در حسینیه ثارالله (ع) ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان  برگزار شد.


عطر دل‌انگیز شهادت در کوچه پس کوچه‌های شهر هزارسنگر طنین‌انداز شده و مردان و زنان با چشمانی گریان از قهرمان لشکر خط‌شکن و عملیاتی 25 کربلای مازندران استقبال کردند.

استقبال از این دلاور قهرمان جبهه‌های ضدتروریستی رنگ و بویی خدایی دارد، پرچم عزای شهادت که در واقع نشان شادی و مقاومت مومنان است بر در و دیوار آمل تزئین شده و مادران شهدا با چشمانی بارانی اسپند ماتم بر روی آتش دود می‌کنند.

آملی‌ها، مردان استوار و حماسه‌ساز دامنه دماوند و یادگاران حماسه اسلامی شهدای ششم بهمن سال 60 میهمان سرهنگ پاسدار شهید روح‌الله سلطانی هستند، مردی که در جوانی آسمانی شد و نوای معامله با خدا سر داد.

شهید سلطانی بامداد یک‌شنبه هفته جاری در درگیری با اشرار مسلح نوار مرزی شمال‌غرب کشور در منطقه پیرانشهر به شهادت رسید.

شهروندان مازندرانی هم شامگاه دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشا ضمن ارج نهادن به مقام والای شهید و شهادت و همچنین آخرین درد دل با شهید سلطانی در حسینیه عاشقان ثارالله (ع) آمل محفل وداع برگزار کردند تا بار دیگر به عوامل کوردل منافق داخلی، دشمنان خارجی، استکبارگران غرب و شرق، ایادی مزدور و خون‌خوار اعلام کنند که در باغ شهادت هنوز باز است، امتداد خون شهدا ادامه دارد، آرمان‌های امام راحل و شهدا در جامعه جریان دارد، ولایت فقیه و علی زمانه‌مان تنها نیست و دست بدخواهان و طمع‌کاران در این مملکت قطع می‌شود.

* اثبات ولایتمداری و شهادت‌طلبی آملی‌ها با تقدیم 1037 شهید

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل در حاشیه برگزاری محفل وداع با شهید سلطانی در گفت‌وگو با فارس گفت: مردم آمل در ایام قبل انقلاب، پیروزی انقلاب و بعد آن، جنگ تحمیلی و پس از آن ولایتمداری و شهادت‌طلبی خود را به اثبات رساندند.

احمد سیفیان‌عمران با اعلام اینکه پاسدار شهید روح‌الله سلطانی بیش از 10 سال در سپاه پاسداران مشغول به خدمت بود، ادامه داد: این شهید از نیروهای ارزشی و توانمند کشور بود که با حدود 34 سال سن، متأهل و از اهالی روستای کچب‌کلوای بخش دابودشت آمل بود و دو فرزند از او به یادگار مانده است.

وی با اشاره به اینکه شهید سلطانی با اصابت گلوله از ناحیه قفسه سینه به شهادت رسید، اضافه کرد: در شهرستان آمل یک‌هزار و 37 شهید تقدیم انقلاب اسلامی شد.

سیفیان‌عمران آمل را دارای بزرگ‌ترین گلزار شهدای مازندران در آستان امام‌زاده ابراهیم‌ (ع) دانست و ادامه داد: این شهرستان دارای 420 ایثارگر و آزاده بوده و 3 هزار و 305 آملی در جنگ تحمیلی جانباز شدند.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل با اعلام وجود 513 شهید در آمل، بیان کرد: از این بین 278 فرزند دختر و 235 فرزند پسر بوده و تعداد والدین شهید آملی حاضر در این شهرستان نیز 845 نفر است.

* زمزمه ذکر «یا حسین (ع)» و «یا زینب (س)» مسکن قلوب داغدار

شهید سلطانی از نیروهای ارزشی آمل بود که دوستان او از هیئت‌های مختلف مذهبی در شب وداع، خاطرات روزهای با هم بودن را تکرار می‌کردند تا عهد ناگسستنی و رفاقت‌شان را مستحکم‌تر کنند.

مدیحه‌سرایی مداحان اهل بیت (ع) در محفل وداع با نوای حزن‌آمیز یادآور رشادت اهل بیت (ع) و معصومان در صحرای کربلا و روز عاشورا بود تا زمزمه ذکر «یا حسین (ع)» و «یا زینب (س)» مسکن قلوب داغدار باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آمل نیز در گفت‌وگو با فارس گفت: شهادت راه حق است و شهید هم جوینده راه حقیقت است، شهید با نقش بزرگ خود در دنیا پرتوافکنی می‌کند.

علی خادم افزود: شهید سلطانی از نخبه‌های نظامی کشور و پاسداری شایسته و کارآمد بود، همچنین در نخستین روزهای امسال شاهد شهادت پاسدار هادی جعفری در دفاع از حرم اهل بیت (ع) در کشور عراق بودیم.

____________________

گزارش از : قربانعلی مسافر