به یاد شهدای سلیاکتی

شهیدان:احمد کیومرثی-ابوالقاسم رستگار-شعبان فلاح-احسان شریف-حمیدرضا اکبری-ولی الله محمّدی-سیدحسن حسینی-علی نواب-ایرج عبدی-سیدصدرالدین حسین-مصطفی اقبالی-مرتضی اقبالی-احمد رستگار-ظفر فلاح

سعید یزدانی:فرهنگ زائیده دین است
ساعت ٤:٠٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٤ تیر ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: فرهنگ ،ساحل ،دریا ،سلیاکتی

معاون فرماندار نور بیان داشت:ما بایدمسیری را فراهم کنیم که ارزش های دینی در ساحل حفظ شود و نباید به بهانه جذب توریست ارزش های دینی را زیر سؤال برده و نادیده بگیریم.


سعید یزدانی؛ در جلسه کارگروه فرهنگی ساماندهی سواحل و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان که روز گذشته در محل فرمانداری برگزار شد گفت : به همه دستاوردهای مادی و معنوی بشر هنجارها، بایدها و نبایدها فرهنگ گفته می شود و غفلت از فرهنگ غفلت از دین است.
معاون فرماندار شهرستان نورافزود : فرهنگ زائیده دین است، جشن ها و آداب و رسوم با رویکرد دینی ارائه می شود، بعد از ظهور اسلام و در کشورهای مسلمان همه آیین های قبل از اسلام که رنگ و بوی دینی داشت با اسلام آمیخته شد، و به آداب و سنن اسلامی تبدیل شد.
یزدانی تصریح کرد : استمرار ارزش های دینی همگام با توسعه همراه انسان است و خیلی از علوم و ساز و کارها که بعدها وارد شدند، رنگ و بوی دینی پیدا کردند و در اسلام رنگ اسلامی گرفت.
این مسئول تأکید کرد : ما باید به عنوان برنامه ریزان جامعه مسیری را فراهم کنیم که ارزش های دینی در ساحل حفظ شود و نباید به بهانه جذب توریست ارزش های دینی را زیر سؤال برده و نادیده بگیریم.