یزدانی در جلسه کمیته پدافند غیرعامل شهرستان نور: پیشگیری و حفاظت در اولویت قرار دارد

معاون فرماندار شهرستان نور پیشگیری و حفاظت را اولویت پدافند غیرعامل دانست و گفت: حفاظت از دستگاه‌ها در مقابل تخریب عمدی و آگاهانه، نگاه هوشیارانه همه مدیران و مسؤولان نگاه پدافندی به موضوعات هدف‌دار سیاسی پدافند غيرعامل است.


سعید یزدانی در نخستین جلسه کمیته پدافند غیرعامل این شهرستان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری و با حضور مدیران دستگاه‌های مرتبط برگزار شد، اظهار کرد: در سیاست‌های خصمانه‌ای که دنیا علیه جمهوری اسلامی دارد، دولت و ملت باید هوشیارانه با آن مقابله کنند، و این نیازمند پدافند غیرعامل است.وی افزود: گاهی نوعی حوادث طبیعی و مصنوعی توسط انسان‌ها ایجاد می‌شود تا به دولت و کشور مورد هدف خسارت وارد شود، امروز استفاده از سلاح و مهمات و جنگ سرد تقریبا با استقبال خوبی روبه رو نیست و برای ضربه زدن و ازبین بردن نظام سیاسی یک کشور، کشورهای متخاصم با بیوتروریسم و عوامل تروریستی زیست محیطی که با اهداف استعماری و خصمانه توسط برخی از دولت‌ها در پیش می‌گیرند و گاهی سال‌ها به طول می‌انجامد تا دولت و کشوری مورد تهاجم متوجه آن شوند وارد میدان می‌شوند.

معاون فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: امروز دیگر برای از بین بردن تاسیسات برق، گاز، آب و ... نیاز به سلاح و بمب‌باران و سر و صدا نیست که همه از آن با خبر شوند بلکه با یک ویروس و بد افزار سیستم مختل می‌شود و پدافند غیرعامل باید مراقب این اقدامات باشد.

این مسؤول بیان کرد: اخلال در سیستم آموزشی تنها با یک بد افزار انجام می‌توان صورت گیرد که جبران آن به سال‌ها زمان و تدابیر نیازمند است بنابراین پیشگیری و حفاظت در اولویت قرار دارد، حفاظت از دستگاه‌ها پدافند غیرعامل است که مانع تخریب عمدی و آگاهانه می‌شود.

یزدانی خاطرنشان کرد: گاهی سیل و حوادث طبیعی هم دست ساخته انسان و دولت‌های متخاصم با اهداف سیاسی است، از بین بردن نسل حتی در بحث زیست محیطی، رودخانه ها و از بین بردن نسل آبزیان از اینگونه اقدامات است که ضرورت آگاهی مدیران و مسؤولان را دو چندان می‌کند.

وی نگاه هوشیارانه همه مدیران و مسؤولان را نگاه پدافند غیرعامل عنوان کرد و از مدیران و مسؤولان خواست تا نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه تحویلی در 15 هر ماه اقدام و اطلاعات درخواستی را به دبیرخانه پدافند غیرعامل در فرمانداری اعلام کنند.

معاون فرماندار شهرستان نور بخشداران را موظف کرد تا به دهیاران ابلاغ کنند نسبت به برگزاری آموزش‌های لازم پدافند غیرعامل در روستاها اقدام کنند زیرا بیماری بین انسان و دام در حال شیوع است باوجود اینکه زندگی با دام کم شده اما فرآورده‌های دامی عامل برخی از بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های واگیر و مشترک بین انسان و دام است که نیازمند آگاهی و پیشگیری است.

این مسؤول به مدیران برخی از دستگاه‌ها ابلاغ کرد تا نسبت به نصب دوربین در مراکز حساس به ویژه منابع ذخیره آب، تاسیسات برق، گاز، بهداشت و درمان و ... در اسرع وقت اقدام کنند.

یزدانی آموزش مدیران دستگاه‌ها را ضروری دانست و گفت: دستگاه‌های متولی آموزش برای مدیران دستگاه‌ها و اعضای کمیته پدافند غیرعامل آموزش‌های لازم را برگزار و مدیران هم موظف به شرکت در دوره آموزشی هستند.

علی‌اصغر خاکپور سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان نور نیز در این جلسه بر لزوم تهیه بانک اطلاعاتی در روستاها برای آمادگی لازم در پدافند غیرعامل تاکید کرد و از دهیاران خواست تا همکاری لازم با نمایندگان اعزامی داشته باشند.

محمد فلاح نژاد مدیر شبکه توزیع برق شهرستان نور نیز در این جلسه از انجام دو مرحله مانور پدافند غیرعامل خبر داد و افزود: بر نصب ژنراتور در مراکز مورد نیاز به ویژه تاسیسات آب، برق و ...تاکید شد.

مصطفی آرمیده رئیس شرکت آبفار شهرستان نور نیز از نصب پنج دیزل ژنراتور و تعمیر دو دستگاه دیزل ژنراتور خبر داد و گفت: سه حلقه چاه و دو چشمه آماده استفاده در شرایط مورد نیاز است و همچنین بیش از 10 کیلومتر شبکه آب‌رسانی روستایی بازسازی شد و آزمون‌های میکروبی و شیمیایی در روستاهای زیرپوشش و غیر زیرپوشش همواره انجام می‌گیرد. 

محمدعلی رنجبر معاون جهاد کشاورزی شهرستان نور نیز با اعلام خطرات محصولات تراریخته گفت: محصولات تراریخته در کشور تولید نمی‌شود ولی واردات این محصولات را داریم که البته در شمال و غرب مازندران پایگاه‌های قرنطینه‌ای وجود دارد که محصولات گیاهی و نهال‌ها را بررسی و سپس اجازه خروج می‌گیرند.

/ 0 نظر / 39 بازدید