همسرانه های شهید: همیشه می‌گفت دعا کن من هم شهید شوم

شهید عبدالمهدی شاخصه‌های اخلاقی خاصی داشت. به بچه‌های یتیم خیلی محبت می‌کرد. وام مسکنی تهیه کرده بود برای خرید خانه اما آن را به کسی بخشید. می‌گفت باید ما عملاً شیعه باشیم نه در حرف. همیشه وضو داشت و می‌گفت وضو روی وضو نور می‌آورد. از من خواست که بچه‌ها را با محبت و اخلاص بزرگ کنم.
عبدالمهدی عاشق شهدا بود. خیلی از شهدا حرف می‌زد. همیشه هم برنامه‌های بسیج و پایگاه را طوری هماهنگ می‌کرد که جذب‌کننده جوانان باشد. برنامه‌ها همه حول محور شهدا و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنها برگزار می‌شد.
در یادواره‌ها و برنامه‌ها لوح‌ها و تقدیر‌نامه از خانواده شهدا را آماده می‌کرد و با کمک هیئت امنای مساجد راهی خانه شهدا می‌شد یا در همان برنامه مراسم تقدیر را اجرایی می‌کرد. معتقد بود با این یادکردها و تقدیرها یادمان نمی‌رود که شهدا هم مانند ما می‌خواستند زندگی کنند و خانه و زندگی داشتند اما رفتند و دل از دنیا کندند برای دفاع از اسلام و امنیت کشور.
می‌گفت باید ادامه‌دهنده خون شهدا باشیم.بسیار هم به حجاب اهمیت می‌داد. مارا زیاد به  پارک نمی‌برد و وقتی هم به خاطر بچه‌ها می‌رفتیم، می‌گفت دوست ندارم در پارک باشم. می‌ترسم این بی‌حجابی‌ها روی من یا بچه‌ها تأثیر بگذارد .
هر زمان که از مأموریت‌هایش برمی‌گشت با هم به گلزار شهدا می‌رفتیم .من را سر مزار شهید جلال افشار می‌برد و علاقه عجیبی به این شهید داشت. می‌گفت ایشان سرباز امام زمان(عج) است.همیشه می‌گفت دعا کن من هم شهید شوم .گفتم ان‌شاءالله امام زمان(عج) ظهور می کند و شما سرباز امام زمان(عج) می‌شوید.
عبدالمهدی می‌گفت: دوستانم می‌روند سوریه و ان‌شاءالله قسمت بشود من هم بروم. یک روز داشت حدیث کسا و روضه حضرت زهرا(س)‌ می‌خواند، ریحانه و فاطمه را بغل گرفت و روضه حضرت رقیه(س) را خواند و اشک ریخت. فاطمه اشکش را پاک کرد و بعد به فاطمه گفت: فاطمه جان می‌خواهم مانند حضرت رقیه(س) ‌محکم باشی. باید بگویی بابام شهید شده و رفته پیش امام حسین(ع)‌، رفته بهشت، بابا ناراحت نیست، من شهید شدم ناراحتی ندارد. شهید زنده است.
 شهدا از زنده‌ها هم زنده‌تر هستند. عبدالمهدی برای فاطمه توضیح می‌داد. گفتم نگو بچه می‌ترسد اما عبدالمهدی گفت من دارم بچه‌ها را آماده می‌کنم. می‌خواهم خودم علت شهادت را بگویم و بروم.
آیت‌الله بهجت پیش‌بینی شهادتش را در روز تاج‌گذاری امام زمان(عج) کرده بود و طبق همین پیش‌بینی، عبدالمهدی آسمانی شد.ایشان  در تاریخ 29 دی ماه 94در سوریه به شهادت رسید.

/ 0 نظر / 54 بازدید