حجت الاسلام انتظاری:حضرت امام(ره)حکیمی چند بعدی بودند

مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال ملکوتی معمار کبیر انقلاب،شامگاه دیشب با حضور ائمه جمعه نور و ایزدشهر،حضرت آیت الله سجادی،فرماندار،نماینده مجلس،فرمانده سپاه و اقشار مختلف مردم ولایی شهرستان نور در مسجدجامع شهر نور برگزار شد.

به گزارش وبلاگ سلیاکتی:حجت الاسلام انتظاری در این مراسم در بخش اول سخن خود با توجه به شام میلاد امام زمان(عج)بیان داشت:در طول تاریخ انسانها همیشه در انتظار یک حکومت صالح و عادل بودند و هستند لذا همین ایده و تفکر همان تفکر به مهدویت است یعنی اعتقاد به منجی و مصلح کل،عصاره همه هستی عالم و تحقق حکومت صالحان.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مازندران با اشاره به اینکه بیش از صد آیه قرآن و بیش از سه هزار روایت از معصومین نسبت به ظهور مصلح بزرگ جهانی تاویل و تفسیر شده است،تصریح کرد:خداوند اراده کرده است به مومنان و صالحان،چون به شما ملت بزرگ ایران وعده داده است و تحقق وعده الهی هم حتمی و قطعی است و این عمل صالح در انقلاب اسلامی شما ملت بزرگ ایران زمینه سازی برای قیام مصلح کل و ظهور آقا امام زمان(عج)است که این زیباست.

وی در بخش دوم سخنش با بیان اینکه اسلام هدف از قیامها را تلاش و جدیت برای نیل به قرب الهی و اجرای احکام نورانی قرآن می داند،اظهار داشت:اولیاء خدا دلداه خدایند و تعلق به غیر ندارند بنابراین مرگ و شوق دیدار خدا،اولیاء خدا و صالحان و مردان بزرگ تاریخ را وادار می کند که هرچه دارند تقدیم خدا کنند.

انتظاری با توجه به اینکه راه،هدف و روش امام(ره)همان اهداف و روشهای انبیاءالهی و امامان معصوم بوده است،افزود:در سخترین دوران انقلاب و سالهای بعداز پیروزی انقلاب امام(ره)همواره آرام،مطمئن و ارتباط کامل با خدا،انبیاء،امامان و اهل بیت عصمت داشته است.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مازندران،ادامه داد:امام(ره)بنیانگذار انقلاب در عصر گرایش به ارزشهای انسانی،عصر عدالت و آزادگی و اعتقاد به رأی عمومی مردم بوده است لذا دنیا امروز اگر بخواهد حتی مردم را در مسایل مادی ببرد و آنها را به هوسهای دنیایی فنا کند لاجرم باید دروغ بزند به مسایل معنوی.

حجت الاسلام والمسلمین انتظاری با اشاره به پیام حضرت امام(ره)به گورباچف،تصریح کرد:حرکت امام(ره)باعث شد تا رهبر کمونسیم عالم از امام(ره)تقاضا و خواهش یک کتاب بکند مبنی بر اینکه تا بدانم که معجزه انقلاب مردم ایران چگونه بوجود آمده است.

وی افزود:روح عزت،استقلال و اعتماد بنفس را امام امت(ره)به ملت ایران برگرداند.سبک زندگی اسلامی یعنی عزت،سربلندی، حریت که حضرت امام(ره)آن را احیا نمود و کاخ طاغوت را لرزاند و با خدمت به ملتش عظمت بخشید و در این باره فرمودند به من رهبر نگویید به من خدمتگذار ملت بگویید لذا این امام(ره)است که در دلها حکومت می کند و این امام(ره)است که امروز در ادامه راه،منویات حضرت آقا(مدظله العالی) و بیداری مسلمانان منطقه است.

حجت الاسلام انتظاری با اشاره به نفوذ کلام و قدرت معنوی و روحانی حضرت امام(ره)بعنوان رهبر مسلمانان،تصریح کرد:امام(ره)آمریکا را که نماد شیطان بزرگ معاصر است در پیشگاه همه مردم،تشر می زند و می فر مایند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند این است که امروز رهبر معظم انقلاب می فرمایند اگر امروز آمریکا یک قدرت است اگر ده قدرت نیز بشود نمی تواند یک تار مو از سر این ملت کم بکند این است توان و قدرت قرآن و دین اسلام.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان خاطرنشان ساخت:امام(ره)برای احیاء دوباره اسلام در منطقه هدفمند،خستگی ناپذیر و سرشار از ایمان و اخلاص و به تعبیر مقام معظم رهبری امام(ره)برای رسیدن به هدف سنگر به سنگر مسیر را پیمود.بنابراین برای حاکمیت بخشیدن دین خدا و نظام اسلامی،بیداری اسلامی منطقه،امام(ره)سنگر به سنگر پیمود و همه چیز را برای ما فراهم نمود چرا که امام(ره)حکیمی بود چند بعدی.

حجت الاسلام انتظاری تصریح کرد:امام(ره)با دلی آرام و قلبی مطمئن رفت چون ملتی رشید مثل شما را داشت و امروز نیز رهبر انقلاب و شما ملت عزیز هم اینگونه اید.

وی در پایان تاکید کرد:ما برای حفظ دست آوردهای انقلاب و نظام اسلامی ایران تا آخرین قطره خونمان وفادار خواهیم ماند و این چنین هم خواهد بود. 

/ 1 نظر / 3 بازدید
fariba

سلام خوبي؟ چند روز پيش يکي از دوستام سايت زير رو بهم معرفي کرد که باهاش تبادل لينک کنم من فکر کردم تاثيري نداره ، ولي بعد از اين که وبلاگم رو توي اين سايت و سايت هاي شبيهش لينک کردم هر روز بازديد وبلاگم زياد ميشه. خواستم اين سايت ها رو به تو هم معرفي کنم . حتما تبادل لينک کن چون لذت وبلاگ نويسي تو آمار بالاست.