امیری ارجمند: مسلمان باید در برابر دشمنان بایستد و مقاومت کند

حجت‌الاسلام سیدمهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان، با توصیه به تقوی الهی و عمل به دستورات دین، اظهار کرد: گناه ریشه ایمان را می‌خشکاند براین اساس است که گفتند تقوی پیشه کنید و دور گناه نچرخید، گناه و اصرار به آن سبب تنفر به حقیقت عالم می‌شود و کار انسان را به جایی می‌رساند که هیچ چیز را باور ندارد و حتی منکر خدا می‌شود.

وی افزود: در روز جمعه هر فردی که سعادت خود را می‌خواهد باید در نماز جمعه شرکت کند، کسانی‌ که در فریضه الهی جمعه شرکت می‌کنند قطعا درک درستی از دین، ایمان و تقوی دارند، کسی با اجبار آنان را به نماز نیاورده بلکه خودجوش و برای کسب تقوی بیشتر در نماز جمعه و جماعات شرکت می‌کنند.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: عده‌ای خود را به دنیا می‌فروشند، به متاع قلیل و لذت‌های آنی دنیا دل بستند و در صف دشمنان امام حسین(ع) ایستادند و در عین حال عده‌ای با درک درست تقوی عقبا و سعادت و خوشبختی آخرت را پذیرفتند و سعادتمند شدند.

این مسؤول به ظرفیت اربعین حسینی اشاره و بیان کرد: حضور 20 میلیونی جاذبه مغناطیسی بود که بدون دعوتنامه و اجبار بلکه از سر شوق و اشتیاق و با سر برای زیارت امام حسین(ع) پیاده راهی کربلا شدند، عظمت این پیاده‌روی و زیارت در روایات فراوان آمده است که هر قدمش ثواب حج را دارد و نمی‌توان شکر این فضیلت را بجا آورد، این منتی است که خداوند و امام حسین(ع) بر ما گذاشت و ما باید قدر بدانیم و در راه آمام و ارزش‌ها ثابت قدم بمانیم.

امیری‌ارجمند ادامه داد: هفته وقف را در پیش داریم، یکی از حسنات ارزشمند در اسلام وقف است که بزرگان ما بسیار به آن اهتمام داشتند، موقوفات باقیمانده در شهرستان هم نشان از اهمیت این مردم به وقف و ارزش‌های اسلامی دارد، جوان‌ترها هم باید به آن احترام بگذارند و هم واقف باشند و هم حافظ موقوفات و رعایت نیات واقف که ارزشمند است.

وی به روز کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: هفته کتاب هم که با بزرگداشت علامه طباطبایی همراه است و نامگذاری شد، بر اهمیت کتاب و کتابخوانی می‌افزاید.

خطیب جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: سرانه مطالعه در کشور دو الی 15 دقیقه است، در ژاپن سرانه مطالعه 90 دقیقه است، مطالعه سبب افزایش درک و فهم می‌شود و مانع آسیب می‌شود و در عوض جهل سبب افزایش آسیب و شرارت می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: در هفته گذشته شاهد بودیم سعد حریری نخست وزیر لبنان از رسانه‌های عربستان استعفای خود را اعلام کرد، کاری که در هیچ جای دنیا مرسوم نبوده و نیست، کاری غیر متعارف که با دستور عربستان انجام و اعلام کرد ایران و حزب‌الله مانع کار و پیشرفت ما است، همان حرفی که دشمنان اعلام کردند که ایران موجب ناامنی منطقه است، ما به درخواست دولت و ملت عراق و سوریه در کنار آنان برای ایجاد و حفظ امنیت حضور پیدا کردیم.

امیری‌ارجمند تصریح کرد: ناامنی را شما ایجاد کردید که با فروش صدها میلیارد دلار سلاح به عربستان و گروه‌های تکفیری و داعشی منطقه و دنیا را ناامن کردید و از کشورها به ویژه عربستان باج‌خواهی می‌کنید.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به دستگیری، حبس و کشتن شاهزاده‌های سعودی و مسدود کردن حساب‌های آنان اشاره کرد و افزود: این از اتفاقاتی است که به بهانه رسیدن بر مسند بن سلمان انجام شد اگر این افراد مفسد هستند باید گفت اساسا همه شاهزاده‌های سعودی فاسد هستند و باید رژیم سعودی کاملا از بین برود تا فساد از بین برود.

امام جمعه شهرستان نور در پایان از برخورد با روزنامه کیهان انتقاد کرد و گفت: یمن خود موشک دارد و مقاومت می‌کند ما هم که امام حسینی هستیم هرگز کوتاه نخواهیم آمد و تا آخر مقاومت می‌کنیم، مسلمانی تنها به نماز و روزه نیست مسلمان باید در برابر دشمنان بایستد و مقاومت کند تا اسلام به دست صاحب اصلی اش برسد.

/ 0 نظر / 56 بازدید