هادی خنجری:مدیران غایب باید پاسخگو باشند

هادی خنجری؛ فرماندار شهرستان نور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر که دو روز گذشته در محل فرمانداری برگزار شد گفت : حضور گردشگران و مسافران، فرصتهای فراوانی را برای ما به وجود می آورد که در بعضی از حوزه ها تأثیرگذار است، بنابراین نباید منتظر اقدامات دیگران باشیم و باید نسبت به داشته ها و برنامه های فرهنگی ارزش های دینی و فرهنگ اصیل بومی را حفظ کنیم.
وی افزود : در فضای شاد و مفرح، فرهنگ اصیل ایرانی و بومی را معرفی و شورای هماهنگی و دستگاههای متولی در ایام تابستان با استفاده از این فرصت بسته های فرهنگی لازم را تهیه و در اختیار شهروندان، مسافران و گردشگران قرار دهند.
فرماندار نور بار دیگر بر اجرایی شدن مصوبات تأکید کرد و خواستار اجرای بندبند مصوبات توسط همه دستگاههای متولی و پیگیری آنان شد تا جلسات خروجی خود را نشان دهد.
نماینده عالی دولت از عدم حضور مسئولان ارشد برخی از دستگاه ها در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شدیداً انتقاد کرد و گفت : این موضوع به جد پیگیری خواهد شد و مدیران غایب باید پاسخگو باشند.
معاون فرماندار نور هم در این جلسه گفت : پدیده شوم اعتیاد از همه مرزهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و . . . عبور کرد و وظیفه دستگاه ها را در امر مبارزه سنگین تر کرده و هیچ دستگاهی نمی تواند خود را از این امر استثنا کند.
سعید یزدانی افزود : سیگار دروازه ورود به اعتیاد است و باید مقابله با مصرف سیگار در اولویت قرار گیرد. وی استفاده از همه فرصت ها برای پیشگیری را ضروری دانست و گفت : در ماه مبارک رمضان با توجه به برگزاری مسابقات فوتسال جام رمضان و شلوغی سالن های ورزشی، نصب بنر در سالن ها و سطح شهر به ویژه ورودی ها و همچنین استفاده از روحانیون و مبلغان در بحث معرفی اثرات سوء مصرف مواد مخدر در مساجد و برگزاری همایش بهبود یافتگان می تواند از اقدامات پیشگیرانه مؤثر باشد.

/ 0 نظر / 6 بازدید