جباری:جایگاه انفاق و خیرات در کنار ایمان به خدا و رسول می باشد

به گزارش وبلاگ سلیاکتی از سراج آدینه : مراسم تجلیل از خیرین مدرسه سازشهر چمستان با حضور نبییان معاون عمرانی استاندار مازندران ، امام جمعه چمستان ، فرماندار شهرستان نور ،بخشداران چمستان و بلده ، اعضای شورای اسلامی شهر، مسئولین منطقه و جمع زیادی از خیرین مدرسه ساز و یاوران مدارس صبح دیروز در محل تالار سوردار برگزار گردید .

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین جباری با بهره گیری از آیه شریفه قرآن کریم در مورد احسان و نیکوکاری بیان داشت:« مَّثَلُ الَّذِینَ یُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ کَمَثَلِ حَبَّهٍ أَنبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِی کُلِّ سُنبُلَهٍ مِّاَهُ حَبَّهٍ مثل آنان که مال خود را در راه خدا انفاق می کنند ، مثل دانه ای است ، که هفت خوشه برآورد و در هر خوشه ای صد دانه باشد » در آموزه های دینی ما خیر ، نیکی و احسان جزو عام ترین مفاهیم ماست که هر نوع افعال اختیاری از روی قصد و توجه و نیت خاص را در بر می گیرد.وی تصریح کرد:اهمیت انفاق و خیرات و اهداء مال و ثروت آنقدر زیاد است که کنار ایمان به خدا و رسول قرار گرفته است .

تجلیل از خیری چمستان

امام جمعه بخش چمستان ادامه داد: انسانهایی که یکسری کارها را به خاطر ارزشمند بودن آن و بالاتر از آن به خاطر خیر و منفعت به دیگران انجام می دهند پس از عملشان توقع و انتظار تشکر و سپاسگزاری را هم ندارند درنزد خدا جایگاه ویژه ای دارند.

جباری تصریح کرد:عمل شما عزیزان کار هر کسی نیست؛ زیرا دادن پول و سرمایه، کار سخت و ظاهری تلخی داردولی هر چند برای اهلش زیبا و شیرین است.

امام جمعه چمستان با اشاره به اینکه وابستگی به مال و اندوخته ها جزو غرایز آدمی است به گونه ای که مال گویا جزیی از انسان شده است و با دادن آن، انگار جزیی از انسان می رود،افزود:امّا همین دادن اگر با نگاه و مقصد بلند و والا باشد آن وقت نه تنها جزیی از وجود، بلکه همه وجود انسان هم فدا گردد ارزشمند و شیرین و حلاوت بخش خواهد بود .

تجلیل از خیری چمستان

در ادامه این مراسم مهندس نبیان با بیان اینکه ساخت فضای آموزشی گامی بلند بسوی پیشرفت و توسعه جامعه است و میتوانیم موقعیت خاصی را برای منطقه رقم بزنیم،تصریح کرد:ایشان تصریح کردند: با ساخت و سازهای فضاهای آموزشی و احیای موقعیت کمک می کند تا بتوانیم به جایگاه رفیع که دنبالش هستیم برسیم.

معاون عمرانی استانداری مازندران بیان داشت: شما خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با کمک به مدارس ، در حقیقت ساختن انسان های والا مقام را در دستور کار و زندگی خود قرار داده اید.

وی اظهار داشت: مدرسه سازی یک صدقه جاریه است و خیرین مدرسه ساز، بدون هیچ منّتی مال و سرمایه و عمرشان را در این راه هزینه می کنند.

نعمت اله فلاح از دیگر سخرانان این مراسم بود که ضمن تقدیر و تشکر از شوراها و دهیاران جهت شرکت در این همایش ، از زحمات و کمک های صادقانه و بی شائبه دهیاران و شوراهاو خیرین تقدیر و تشکر نمود.

آموزش و پرورش چمستان

رئیس اداره آموزش و پرورش چمستان با بیان اینکه در قرآن مجید 34 بار از جهادگران آمده ، اظهار داشت: در قران از جهادگران تجلیل شده و 8 بار از جهاد مالی افراد اسم برده شده و از جهاد مالی به نیکی یاد گردیده است.

فلاح با اشاره به سخنی از مولای متقیان علی (ع) که می فرماید: وقتی کسی می میرد مردم می پرسند مال و ثروت چی برجای گذاشته است؟ ولی فرشتگان می پرسند: چه صدقه جاریه پیش فرستاده است؟ و یا امام راحل (ره) اولین مرجع تقلیدی است که ثواب مدرسه سازی کمتر از مسجد سازی نمی داند. و مقام معظم رهبر تلاش در راه مدرسه سازی را خود جهادی مقدس می داند.

رئیس آموزش و پرورش چمستان افزود: فقط مدرسه سازی لذت بخش نیست بلکه هر کار و عملی که باعث توسعه و پیشرفت علم و دانش در مدرسه صورت گیرد برای خیّر لذت دارد؛ بطور مثال رنگ آمیزی ، بازسازی،هوشمندسازی و حتی یک بسته کاغذ میتواند صدقه جاریه ای باشد که از سوی آن خیّر فرستاده می شود.

در پایان این مراسم از ۵ خیر نیک اندیش مدرسه ساز تقدیر شد.

تجلیل از خیری چمستان

 

تجلیل از خیری چمستان

تجلیل از خیری چمستان

تجلیل از خیری چمستان

 

تجلیل از خیری چمستان

تجلیل از خیری چمستان

/ 0 نظر / 27 بازدید