تاکید حجت الاسلام احمدی بر تقویت نمودن بازار روز شهرستان نور

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه انتقال سفارت آمریکا به اولین قبله‌گاه مسلمانان نشان ازعجز و استیصال این کشور و هم‌پیمانان اواست، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی نابودی خود را نزدیک‌تر کردند و قطعا با پاسخ محکمی روبه رو خواهند شد.


حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان با توصیه به تقوی الهی، انجام واجبات، ترک محرمات و دوری از گناه و تبریک حلول ماه رمضان، اظهار کرد: از صفات مومنان درک صحیح ماه مبارک رمضان است، فروردین آغاز سال جدید و طبیعت است، محرم آغاز سال حماسه و شعور و رمضان آغاز دریافت معارف و عرفان و شناخت خوبی‌ها استوی افزود: ماه رمضان در حقیقت رویش حقیقی جان در سایه عبودیت و بندگی خداست، ماه خوبی‌ها، مهربانی‌ها و زدودن زنگارهای دل و جان در سایه توبه و انس با قرآن و مناجات با خدا است، گناهان در سایه آتش مغفرت، عبودیت و بندگی خدا بخشیده خواهد شد.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: اگر بنده‌ای از بندگان خدا ماه رمضان را درست درک کند علاقه‌مند می‌شود در همه ایام سال در سایه ماه رمضان ظهور و بروز کند پس ای مومنان برای درک این ماه و ترک معصیت تلاش کنید، روزه خودداری از خواهش‌های نفس و تمرین مالکیت نفس است.

احمدی بیان کرد: آداب مهمانی خدا باید رعایت شود، علاوه بر پرهیز از مبطلات روزه، مهمترین مسئله پرهیز از حرام‌های الهی است، پیامبر گرامی اسلام(ص) در پاسخ به سوالی که چه اعمالی در ماه رمضان ثواب بیشتری دارد؟در خطبه شعبانیه نکته محوری فرمودند:« هر چیزی که در اطراف حرام‌های الهی است باید از آن‌ها پرهیز کرد».

خطیب جمعه شهرستان نور زندگی حرام را مانند ساخت بنا بر روی شن و آب عنوان کرد و افزود: از مال حرام به شدت پرهیز کنید که رسول اکرم(ص) فرمود: در روز قیامت افرادی را می‌آورند که کوهی از حسنات دارند ولی خداوند همه را نابود و آن‌ها را به آتش می‌افکند، آنان کسانی‌هستند که در مسیر روزه، نماز، شب زنده‌داری و تهجد پیشرو پیش‍‍‍‍‍‌قدم بودند و در مقابل هرگاه حرامی بر آن‌ها عرضه شده شتاب کردند». مصداق مال حرام بحث مالی است، بعضی ها با وجود اعمال مناسب در این امر کوتاهی می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت جماعت و حضور در نماز جمعه و جماعت از همه مردم خواست از فرصت حضور در مساجد، مجالس قرآنی، نمازهای جمعه و جماعت بهره ببرند، زیرا در قیامت عالمی که در میان مردم غریب باشد، مسجدی که در آن نماز خوانده نشود، قرآنی هم که تلاوت نشود از ما شاکی می‌شوند.

امام جمعه شهرستان نور در خطبه دوم با اشاره به اوضاع سیاسی خاطر نشان کرد: امروز در صحنه سیاسی و منطقه‌ای اتفاقاتی را شاهد هستیم اما هدف حفظ عزت و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشورهای هم‌سواست، آنچه را که در این ایام شاهد بودیم کشوری که خود را به اصطلاح بزرگ و قدرتمند می‌داند از تعهد بین‌المللی که خود پای آن را امضاء کرده خارج شد اگر چه برای همه ما روشن است این قدرت پوشالی است ولی آنچه که سبب استحکام دولت می‌شود عمل به تعهدات بین‌المللی است.

احمدی انتقال سفارت آمریکا به اولین قبله‌گاه مسلمانان را نشان از عجز و استیصال آمریکا کشوری و دولتی که خود را قدرتمند می‌داند عنوان کرد و آمریکا و رژیم صهیونیستی نابودی خود را نزدیک‌تر کردند و قطعا با پاسخ محکمی روبه رو خواهند شد.  

 خطیب جمعه شهرستان نور تصریح کرد: متاسفانه دولت‌های اسلامی منطقه نه تنها اتحاد خود را به نمایش نگذاشتند، برخی نیز حتی با آنان همراه شدند، در راس آن‌ها آل سعود و آل خلیفه دولت جعلی رژیم صهیونیستی و آمریکا را حمایت کردند.

امام جمعه شهرستان نور این حرکت آمریکا را بزرگترین توهین به بیش از یک‌میلیارد و 500 میلیون مسلمان جهان دانست که به خاطر سکوت دولت‌های منطقه مثل آل سعود و آل خلیفه سبب جرات و جسارت ترامپ شد و آن را هم نشان از استیصال عنوان کرد و افزود: دولت خبیث و جنایتکار آمریکا چون همه جایگاه‌ها را از دست داده، مرتکب چنین کاری شده است قطعا ملت‌های مسلمان پاسخ مناسبی به آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهند داد.

وی با محکوم کردن اقدام ضدبشری رژیم صهیونیستی اظهار کرد: حملات وحشیانه‌ای کشتن زنان و کودکان که دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد، گناه کودک 8 ماهه چیست؟ قطعا آه این کودکان و زنان بی‌گناه آنان را از صحنه محو می‌کند.

احمدی با توصیه به بهره‌وری بهینه و صحیح در مصرف انرژی، تصریح کرد: مراجع و رهبر معظم انقلاب هم فتوی دادند حامل‌های انرژی را بهینه و درست مصرف کنیم بنابراین سعی کنیم در مصرف آب و برق و همه حامل‌ها صرفه‌جویی لازم را داشته باشیم.

خطیب جمعه شهرستان نور تصریح کرد: هدف راهبردی در تحقق شعار سال استفاده از کالای داخلی و حمایت از تولیدات داخلی برای حمایت از اقتصاد کشور، اقتصاد ملی و اقتصاد مقاومتی برای ایجاد اشتغال و سرعت حرکت در چرخه تولید است.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به دغدغه برنج‌کاران اظهار کرد: در همایش ائمه جمعه به استاندار مازندران موضوع جلوگیری از واردات برنج به استان تاکید شد، وی از سندیکاهای منطقه گله کرد اگرچه تاکید شد سندیکاها را هم استانداری باید همراه می‌کرد و تولیدکنندگان و فروشندگان هم باید همراهی کنند تا دغدغه‌ها کاهش پیدا کند و رفع شود.

وی با انتقاد از مشکلات بازار شهرستان افزود: بازار روز شهرستان کم جان است و نیاز به تقویت دارد مسؤولان شهرستان باید ضمن تقویت این بازار دست فروشان را ساماندهی کنند نه اینکه جمع‌آوری شوند.

احمدی در پایان با تاکید بر رعایت افق شرعی به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان گفت: پخش اذان باید به افق شهرستان و منطقه در مساجد شهرستان انجام تا در روزه مردم اختلالی ایجاد نشود.

/ 0 نظر / 38 بازدید