هادی خنجری:افزایش تولید پیروی عملی از شهدا است

هادی خنجری صبح امروز در بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی چمستان نور با اشاره به اینکه تولیدات این شهرک در شهرستان شناسانده و معرفی نشده و آگاهی لازم وجود ندارد،بیان داشت: برخی از این واحدها ظرفیت تامین نیازمندی‌های کشور را دارند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان شهرستان، دستگاه‌های اجرایی و اصناف باید ظرفیت‌ها را بشناسند و برای توانمندشدن این واحدها حمایت‌های لازم را انجام دهند که یکی از راه‌های حمایت از واحدهای تولیدی شهرستان تامین نیازمندی‌های خود از این واحدها است، افزود: راکد ماندن واحدهای تولیدی ضرر ملی است و به اقتصاد کشور زیان وارد می‌کند در حالی که فعال بودن این کارگاه‌ها به اشتغال و اقتصاد کمک می‌کند و افزایش تولید پیروی عملی از شهدا است.

خنجری تصریح کرد: اگر بخواهیم فرمان رهبری را در اقتصاد مقاومتی عملی کنیم راه حل آن حمایت از تولید، افزایش تولید و معرفی محصولات در شهرستان و سایر نقاط و مصرف تولیدات داخلی است که گاهی با برند سایر کشورها به فروش می‌رسد.

وی از مدیران واحدهای تولیدی خواست تا در معرفی کالاهای تولیدی خود تلاش بیشتر داشته و از ظرفیت‌های شهرستان از جمله شهرداری‌ها، اصناف و نظام مهندسی استفاده کنند.

فرماندار نور از دستگاه‌ها، اصناف و شهرداری‌ها خواست نیازمندی‌های خود را از همین واحدهای تولیدی شهرستان تامین کنند.

شهردار رویان در این بازدید وجود واحدهای تولیدی را در شهرستان ظرفیت دانست و گفت: این ظرفیت و امتیاز باید معرفی شود.

احمد توکلی افزود: باید برای معرفی محصولات نمایشگاهی در مرکز شهرستان دایر تا علاقه‌مندان با مشاهده کار و انجام سفارش نسبت به خرید خود اقدام و به تولید، اشتغال و اقتصاد کمک کنند.

علی شفیعی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت نیز برپایی نمایشگاه توانمندی شهرستان برای معرفی تولیدات را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان می‌توانند از ظرفیت سامانه 124 نیز محصولات خود را همراه با قیمت معرفی کنند.

علی اسدی رئیس بانک ملی مرکزی نور هم با اشاره به پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: اطمینان از برگشت سرمایه نخستین شرط ارائه تسهیلات توسط بانک‌ها است و اگر برگشت نداشته باشد و یا تاخیر صورت گیرد، منابع بانک قادر به ارائه تسهیلات به دیگران نیست.

محمد بوداغی و حسن یحیی‌پور شهرداران چمستان و ایزدشهر هم در این بازدید با اعلام همکاری، آمادگی خود را برای نصب بنر معرفی تولیدات به صورت رایگان به مدت یک‌ماه در سطح شهر را اعلام کردند.

/ 0 نظر / 3 بازدید