یادنامه ی شهید احسان شریف،چهارمین شهید روستای سلیاکتی

شهید احسان شریف

تولد:
شهید احسان شریف در تاریخ ۱۰ شهریور۱۳۴۴ ه.ش در روستای سلیاکتی از توابع شهرستان نور دیده به جهان گشود که والدین بزرگوارش نام این نوزاد را احسان نهادند تا درآینده وجود ذیجود او گنجینه ای از کرم واحسان گردد.تقدیر ازلی به ندای احسان خانواده،پاسخ احسان داد،هم در دنیا وجود شریف اورا منبع حسن وسرشار از نیکی نمود هم در پایان، عمرشریفش را به شهادت شریف نمود لذا به پاس جان فشانی در راه خدا،مدام در پیشگاه خداوند لم یزل ودر نزد کروبیان وابنای بشر به نیکی،شرافت وبزرگواری یاد می گردد.


دوران تحصیلات:
این پاسدار وادی حق وحقیقت دوران خردسالی را در دامن مادر بزرگوارش وتحت تربیت پدر گرامیش آقای قاسم شریف به نشو و نما پرداخت.درس احسان وایثار وشرف را از کانون پرعطوفت خانواده معظم خویش آموخت.سالیان کودکی را در محیط یکرنگ وبی آلایش وصمیمی روستای سلیاکتی انس گرفت وصفا وسادگی را از قلب پرمهر مادر آموخت.تا اینکه به هفت سالگی رسید وجهت تحصیلات ابتدایی وکسب کمالات وارد دبستان شهید شیخ فضل الله نوری سلیاکتی شد.سپس با اتمام دوران تحصیلات ابتدایی،جهت تحصیلات راهنمایی به مدرسه راهنمایی شهید محمد منتظری     سلیاکتی مراجعه کرد تاسال سوم راهنمایی به تحصیلات خویش ادامه داد.


پاسداری از حریم ولایت:
پس از گذشت ایامی از عمر شریفش،بخاطر علاقه وافری که به انقلاب اسلامی وحفظ وحراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی داشتند،شغل مقدس پاسداری را برگزیدند.با توجه به استعداد وآمادگی دفاعی که این شهید در خود می دید وبا عنایت به آیه شریفه ” واعدوا لهم مالستعطعتم من قوه ” در ایام سرنوشت ساز کشور با تمام توان خویش از عزت،شرف وکیان اسلام دفاع جانانه ای کرد.
این شهید عزیز از خانواده مستضعف ولیکن اصیل ومومن بزرگ شد.تواضع وفروتنی وادب در وجود ذیجود او موج می زد،متانت و وقار وسادگی او زبان زد خاص وعام بود.از جمله خصال نیکوی دیگرش،شجاعت وبی باکی او بود که بی پروا بر قلب سیاه دشمن حمله می کرد.
ازایثار وفداکاری این شهید سخاوتمند این بود که وقتی آذوقه از طریق تدارکات سپاه به حد کافی نمی رسید،غذای خود را بین رزمندگان تقسیم می کرد وخود با شکم گرسنه شب را به صبح می رساند.
ایشان آموزش تکاوری را در منجیل طی کردند وسپس حدود ۵سال از بهترین ایام جوانی خویش را در سنگرهای نمناک جبهه های غرب ودر صحرای سوزان جنوب با لبان تفتیده ودهانی عطشناک سپری کرد.این شهید بزرگوار در روزهای خاکستری وسرد جبهه های غرب درمیان بارش شدید خمپاره ها وگلوله دشمن،پرچم اسلام را برچکاد کوههای سر به فلک کشیده کردستان به اهتزاز درمی آورد.چکاد کوه های بلندی که شاید سال تا سال،چاروق چوپان بر صخره های آن بوسه نمی زد.
حدود سه الی چهارسال از دوران شریف پاسداری را در پایگاههای سپاه پاسداران در سوردار جهت حفاظت از مرکز گیرنده تلویزیونی وپایگاههای گلندرود ولاویج با زحمت ومشقت فراوان گذراند ودر روزهای مبارزه وستیز با کومله و دمکرات بیش اغز ۲۰روستای مریوان را به فرماندهی سردار خدابخش حسن نیا،همگام وهمراه با دیگر همسنگران از کفر وستیز پاک کرد.


لحظات آسمانی شهید:
در عملیات والفجرمقدماتی منطقه تنگه رقابیه شرکت چشمگیر داشته بود.سرانجام در عملیات فاو شرکت کرد ودر همین عملیات بود که با اصابت ترکش به بدن مبارکش به فیض شهادت نائل آمدند.پروانه وار سوخت.لکن باردگر روح آسمانی او بال و پری گرفت وبا پرواز ملکوتی خویش به سوی عالم قدس رهسپار شد.
پیکر ملکوتی وپاک این شهید سرافراز برروی دستان مردم شهیدپرور شهرستان نور به سمت گلزار ناتل بدرقه شد وبه آغوش خاک سپرده شد.
روحش شاد ویادش نکو باد.

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید