حجت الاسلام احمدی:مواضع ما در شهرستان براساس مشی مقام معظم رهبری است

امام جمعه شهرستان نور با تاکید بر چابک‌سازی، ایجاد نشاط و شادابی در نهاد نماز جمعه، گفت: برجسته کردن روحیه انقلابی باید از نماز جمعه آغاز و به جامعه تزریق شود.


حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی امشب در آیین تکریم مسؤول جدید ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نور، با تسلیت و تعزیت شهادت امام موسی کاظم(ع) و تبریک عید مبعث اظهار کرد: جایگاه نماز جمعه، جایگاه حاکمیت اسلامی است.وی افزود: رویکرد نماز جمعه در کشور رویکرد جدیدی شد جابجایی صورت گرفته در راس شورای سیاستگذاری نماز جمعه نیز با همین رویکرد و نگاه جدید انجام گرفت.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نهاد نماز جمعه را نهاد رحمانی معرفی کردند که باید با شاخصه محبت و مهربانی جذب حداکثری داشته باشد.

این مسؤول با تاکید بر چابک‌سازی، ایجاد نشاط و شادابی در نهاد نماز جمعه، گفت: برجسته کردن روحیه انقلابی باید از نماز جمعه آغاز و به جامعه تزریق شود.

احمدی افزود: نماز جمعه قلب فرهنگی شهر است بنابراین امور فرهنگی باید از نماز جمعه تراوش کند تا جامعه اشباع شود.

وی استکبار ستیزی، تبعیت محض از فرامین رهبری، مباحث تربیتی، اخلاقی را از اهداف نهاد نماز جمعه عنوان کرد و افزود: مواضع ما در شهرستان براساس مشی مقام معظم رهبری است که در ستاد نماز جمعه تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی و اجرایی می‌شود.

13970122001092_Test_PhotoH.jpg

در ادامه خسرو سالاری مسؤول سابق ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نور، با گزارشی از خدمات و فعالیت بیش از 33 سال مسؤولیت در ستاد ارائه کرد و افزود: در این سال‌ها به رغم مشکلات فراوان موجود با همکاری و هماهنگی ائمه جمعه اقدامات و خدمات خوبی صورت گرفت.

13970122001091_Test_PhotoH.jpg 

علی دانشور مسؤول جدید ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نور نیز تشویق و هدایت همه به اقامه نماز به ویژه نماز جمعه را از وظایف ستاد دانست و افزود: نماز جمعه عبادت دسته جمعی است که سبب تلطیف روح و روان و زدودن زنگار معصیت و آلودگی از قلب است.

وی گفت: بعد از کنگره بزرگ حج نماز جمعه بزرگ‌ترین کنگره اسلام است که از رسول اکرم(ص) روایت شده که هر کس قادر نیست به حج برود در نماز جمعه شرکت کند.

به گزارش فارس، در این مراسم پس از قرائت سپاس نامه از خدمات خسرو سالاری قدردانی و حکم انتصاب علی دانشور رسما به وی ابلاغ شد.


/ 0 نظر / 43 بازدید