حجت الاسلام امیری: ناامید کردن مردم کار دشمن است

حجت‌الاسلام سید مهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه دیروز در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان، با توصیه به تقوی الهی و عمل به دستورات دین، اظهار کرد: قرآن کریم به ما فرموده، پیامبر اسلام، اسوه و الگو و سرمشق بسیار نیکی برای همه است، زیرا مجسم دین است و زوایای وجودی ایشان یعنی همه دین، همه فضایل و خوبی‌ها است، بنابراین جا دارد زندگی آن حضرت را مرور کنیم و زندگی خود را با سیره و روش پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) مشابه کنیم.

وی در ادامه سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی، افزود: انسان بیکار در منظر دین و پیامبر مورد احترام نیست، اگرچه عده‌ای از جوانان جویای کار هستند و کاری پیدا نمی‌شود اما نوعا هر کاری را انجام نمی‌دهند، این با سبک زندگی اسلامی مغایر است زیرا کار عبادت است، ایمان و تقوی بدون حرکت و کار و تنها عبادت در خانه و مسجد سبب روزی رساندن خداوند نیست بلکه لازم است دنبال کار و کاسبی باشید و زحمت بکشید.

امام جمعه شهرستان نور، تصریح کرد: باید به اندازه درآمد و کمتر از آن هزینه کنید، خود را بدهکار نکنید مگر به ضرورت که آبروی انسان در خطر باشد، الگوی مصرف که دین و پیامبر خدا فرمود را باید رعایت کنیم تا دچار نا امیدی، مشکلات و بدهکاری نشویم.

امیری‌ارجمند با اشاره به دهه وقف بر حفظ موقوفات و اجرای نیات واقفان تاکید کرد و افزود: حق وقف باید پرداخت شود و نیت واقف اجرا شود و الا اگر کسی از وقف استفاده کند و حق وقف و اجاره آن را ندهد حتی اگر نماز شب بخواند و مجلس عزا حسن(ع) برپا کند ارزشی ندارد و مورد قبول نیست.

خطیب جمعه نور همچنین خواستار وقف با نیات جدید و نیاز روز جامعه شد و از همه مومنان خواست تا در این زمینه فرهنگ‌سازی و مشارکت جدی داشته باشند.

وی با تسلیت جان باختن شماری از هموطنان در حادثه زلزله غرب کشور و خسارات و آسیب دیدن شمار زیادی از هموطنان، اظهار کرد: زلزله از حوادثی است که خبر نمی‌کند اگرچه باید آمادگی وجود داشته باشد، لیکن قهر طبیعت، یا قهر خداوند و هر چه که هست میدان امتحان و آزمایش است و مردم هم باید به موقع کمک کنند که اینگونه است و همواره مردم ما در همه عرصه‌ها از مسوولان جلوتر هستند اما باید برنامه‌ریزی شود که شده کمک‌های ضروری که امروز با توجه به هوای سرد غرب کشور نیاز است، جمع‌آوری و ارسال تا زودتر به دست مردم برسد که اگر زمان بگذرد اهمیت و ارزش امروز را ندارد.

امام جمعه شهرستان نور در آستانه هفته بسیج، تصریح کرد: همه ملت ایران بسیجی هستند، بسیجی یعنی در همه صحنه‌ها حاضر بودن، انقلابی بودن، شجاعت به خرج دادند اما باید تفکر بسیجی در جامعه و جهان گسترش و نشر پیدا کند.

این مسؤول شهادت امام رضا(ع) را تسلیت گفت و افزود: پیاده روی زائران برای پابوسی و زیارت حضرت رضا(ع) که از سال‌ها قبل در کشور انجام می‌شود، تعظیم شعایر الهی است که در ادامه پیاده روی اربعین انجام و ارزش‌های اسلامی را ترویج می‌کند.

خطیب جمعه شهرستان نور با اشاره به بد اخلاقی‌های اخیر توسط برخی‌ها و زیر سؤال بردن خدمات دیگران، تصریح کرد: بداخلاق از هر کسی که باشد پذیرفتنی نیست، هر کس که تریبون دارد باید مردم را امیدوار و سخنان امیدوار کننده بگوید، ناامید کردن مردم کار دشمن است اگر ما این کار را بکنیم با دشمن همراهی کردیم.

خطیب جمعه شهرستان نور گفت: در زلزله اخیر کرمانشاه زیر سوال بردن مسکن مهر روا نیست، 4 و 500 منزل شخصی، بیمارستانی که 6 ماه قبل احداث شد و در زلزله تخریب شد هم مسکن مهر بود؟! در مسکن مهر ظاهرا 2 نفر کشته شدند و بقیه در مسکن‌های شخصی زیر آوار مانده و جانشان را از دست دادند، اگرچه اشکالاتی هم وجود دارد و انتظارات ما هم برآورده نشد، اما زحمت کسی را نباید نادیده گرفت، عیب و ایراد جای خودش قابل پیگیری، تذکر و اصلاح است، بنابراین بداخلاقی مذموم است از ناحیه هر کس که باشد، دیندار باشید و با این کار دین خود را لکه دار نکنید.

/ 0 نظر / 60 بازدید