احمدی: امام ملت ایران را آگاه کرد و نجات داد و دست استکبار را از کشور قطع، آمریکا و انگلیس را بیرون کرد

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه امام راحل دست استکبار خارجی را از کشور قطع و طومار استبداد داخلی را در هم پیچید، گفت: بزرگترین چالش ما با دنیای استکبار و ورشکسته‌های فکری داخلی اصل مترقی ولایت فقیه و ولی فقیه است.


حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی در آئین سالروز ارتحال حضرت امام(ره) که با حضور اقشار مختلف در مسجد جامع شهر نور برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ماموریت‌های مهم عالمان ربانی آگاه کردن مردم نسبت به سرنوشت خود و عبادت خداوند است.وی افزود: از برجستگان عصر ما از میان علمای ربانی و الهی امام راحل عظیم‌الشان است که خود در مسیر کشتن نفس و تسلط بر خواهش‌های نفسانی، مرارت‌ها را تحمل کرد و همه همت خود را در این مسیر قرار داد تا توانست در دوران جوانی خود به اوج معنویت برسد و منیت را شکست دهد.

امام جمعه شهرستان نور، تصریح کرد: ایمان و اعتقاد صادقانه امام (ره) از او انسان قدرتمند و شجاعی ساخت که در مقابل توطئه‌های عالم بدون واهمه ایستاد، انقلاب را همراه مردم به پیروزی رساند، در جنگ و دفاع مقدس پیروز شد و انقلاب و اسلام را فراگیر کرد.

احمدی علمای شیعه را مرزداران در عرصه حفاظت از مکتب غنی تشیع، دین، اسلام و قرآن دانست و گفت: مصداق بارز آن امام راحل است.

وی خاطرنشان کرد: امام(ره)به جایی رسید که نشان داد، انسان می‌تواند در مسیر عصمت قدم بردارد و در مسیر عبودیت و بندگی جانشین خدا بر روی زمین شود، آنگونه که خود ذوب در بندگی خدا و کلمات نورانی قرآن شد و در ماه مبارک رمضان هر سه روز یک قرآن ختم می‌کرد.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: عالم عابد آگاه به زمان در مقابل دشمنان می‌ایستد، در عصر ما امام راحل چنین کرد و ملت ایران را آگاه کرد و نجات داد و دست استکبار را از کشور قطع، آمریکا و انگلیس را بیرون کرد و همراه با مبارزه عزت، عظمت و شوکت آورد و طومار استبداد داخلی را در هم پیچید و مردم را از دست ظلم رهایی بخشید.

احمدی ادامه داد: بعد از ارتحال امام(ره) خلف صالح و شاگرد برومند مکتب اهل بیت(ع) و امام (ره) امام خامنه‌ای از سوی خبرگان رهبری به عنوان رهبر انتخاب شد که همان راه، فریاد و منش را دنبال کرد طوری‌که بزرگترین چالش ما با دنیای استکبار و ورشکسته‌های فکری درون نظام اصل مترقی ولایت فقیه و ولی فقیه است.

وی با بیان اینکه حاکمیت اسلامی در قامت شخصیتی مانند مقام معظم رهبری متبلور شده است، تاکید کرد: امروز وظیفه همه ما در سیاست خارجی و داخلی تبعیت از ولایت است.

امام جمعه شهرستان نور تبعیت از ولایت در سیاست خارجی را تقویت روحیه استکبار ستیزی و تکیه نکردن به دشمن و شاد نشدن به لبخند آنان عنوان کرد و افزود: در موضوع برجام خیانت آمریکا و اروپا را دیدیم بنابراین هوشیاری مسؤولان نظام به ویژه در دیپلماسی ضروری است.

احمدی تبعیت در سیاست داخلی را حمایت از اقتصاد مقاومتی و کالای ایرانی دانست و خاطر نشان کرد: وضعیت اقتصادی مردم نامساعد است اگر چه تلاش‌هایی هم صورت می‌گیرد، مسؤولان باید بدانند تکیه به خارج مشکل ما را حل نمی‌کند باید به ظرفیت داخلی بیشتر توجه کرد.

وی خطاب به مسؤولان گفت: در مسیر خدمت نباید به ساعت کاری و وقت اداری اکتفا کرد با رعایت ساعت کاری اداری نمی‌شود اقتصاد مقاومتی را محقق کرد و شاهد رونق اقتصادی و معیشت مردم و رفع بیکاری بود، باید شایسته سالاری کرد و افرادی در راس کار باشند که درد دین داشته و درد مردم جامعه را لمس کنند.

/ 0 نظر / 51 بازدید