سیدنعمت اسدی: بسیج از متن مردم و برای مردم است

سیدنعمت اسدی در سخنرانی پیش از خطبه به مناسبت هفته بسیج در جمع نمازگزاران مصلی الغدیر نور، اظهارکرد: امام(ره) در عظمت بسیج فرمودند:« بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سردادند».این تعریف برای شجره طیبه‌ای که به فرمان معمار کبیر انقلاب تاسیس شد، آنقدر کامل است که توانست در طول انقلاب به درستی عامل به آن باشد.

وی افزود: از اصول تفکر بسیج، مکتبی بودن و ولایت‌مداری است که بسیج به واقع نشان داد در مکتب عشق و عاشقی و شهادت تنها از ولایت فقیه و رهبری نظام حرف شنوی دارد و اطاعت بی چون و چرا از ولایت دارد و آن را ثابت کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نور مردمی بودن، هدفمندی و همه‌جانبه بودن را از دیگر اصول بسیج و بسیجی دانست و تصریح کرد: بسیج از متن مردم و برای مردم است که همواره هدفمند و همه‌جانبه در همه عرصه‌های مورد نیاز ورود پیدا کرد و عاقلانه عمل کرد.

این مسؤول از دیگر اصول و تفکر بسیجی را جهادی و انقلابی‌گری مستمر، سازمان یافتگی، اخلاص و مسؤولیت‌پذیری عنوان کرد و افزود: بسیج همواره سازمان یافته و با اخلاص و پذیرش مسؤولیت در صحنه‌های انقلاب جهادی و انقلابی حاضر شد و به جهت اقدام درست مورد تحسین قرار گرفت.

اسدی خاطرنشان کرد: پیشتازی و انعطاف‌پذیری از دیگر خصوصیت بسیج و بسیجی است که هیچ کس از پیشتاز بودن بسیج در امور دفاعی، سازندگی، خدماتی، امر به معروف و نهی از منکر و دیگر امور فرهنگی و اجتماعی و انعطاف این نیرو در جامعه غافل و بی‌اطلاع نیست و همگان شاهد آن بوده و هستند.

وی با تبریک مجدد پیروزی بر داعش و پایان خلافت خودخوانده این شجره خبیثه، اظهار کرد: این فتح بزرگ نیز از اخلاص بسیجی سردار سلیمانی و مدافعان حرم بود که به این توفیق نائل آمدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نور تصریح کرد: همانطور که حضرت رسول(ص) در جنگ احزاب و رویارویی حضرت علی(ع) با عمربن عبدود، فرمود: تمام اسلام در مقابل تمام کفر ایستاده در مبارزه علیه داعش هم تفکر بسیجی تمام اسلام در مقابل تمام شیطان و کفر ایستاد و پیروز شد.

این مسؤول افزود: سیاست کلی مبارزه با دشمنان، تقویت معنویت، تجهیز به قدرت نظامی و دفاعی و ممنوعیت دوستی با دشمنان است که در آیات قرآن« یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا آمِنُوا بِاللَّهِ ... و وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ... و ...»به ما امر و توصیه شده است.

اسدی گفت: مثلث اصلی دشمنان اسلام، ضلع مسیحی با محوریت آمریکا، ضلع یهودی با محوریت رژیم صهیونیستی و ضلع اسلام آمریکایی با محوریت آل‌سعود در مقابل اسلام ناب محمدی(ص) و نظام اسلامی ایران ایستاده که با تفکر بسیجی و اصول یاد شده با آن مقابله می‌کنیم و پیروزی با اسلام واقعی است.

/ 0 نظر / 96 بازدید