یزدانی:اردوهای جهادی انتقال فرهنگ بسیجی به مناطق مختلف است

سعید یزدانی صبح دیروز در جلسه اردوهای طرح هجرت این شهرستان با اشاره به اینکه کشور ما مدیون و مرهون تفکر و تلاش بسیجی است، اظهار کرد: بسیج سرمایه عظیمی است که در همه عرصه‌ها فعالیت دارد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی افزود: در اردوهای طرح هجرت، مدلی از همبستگی و مشارکت مشاهده می‌شود و هیچ تقابلی در آن دیده نمی‌شود.

معاون فرماندار شهرستان نور با اعلام اینکه اردوهای جهادی انتقال فرهنگ بسیجی به مناطق مختلف است، اظهار کرد: طرح هجرت، انتقال فرهنگ بسیجی، تمرین کارگروهی و تعمیق ارزش‌های دینی است.

این مسئول با بیان اینکه در اردوهای هجرت انگیزه تلاش و کارگروهی افزایش پیدا می‌کند و تعامل، مشارکت، خودباوری و فرهنگ کار رونق پیدا می‌کند، از دستگاه‌ها خواست تا عرصه فعالیت را به بسیج سازندگی سپاه ناحیه شهرستان نور معرفی کنند.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان نور نیز در این جلسه با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: برکات اردوی جهادی، خدمت‌رسانی است.

حسین محمودی اموری مانند بهسازی و نوسازی مدارس، اعزام تیم پزشکی، ویزیت رایگان، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، حضور در عرصه منابع طبیعی و... را از برنامه‌های اردوهای جهادی عنوان کرد.

وی افزایش و ترویج روحیه مقاومت، خودباوری، تعامل و همکاری، اعتماد به نفس، تمرین کارگروهی و تعمیق باورهای مذهبی و... را از اهداف اردوهای هجرت برشمرد.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان نور نیز خواستار همکاری دستگاه‌ها و معرفی عرصه فعالیت با اولویت عمرانی و عرصه اقتصاد مقاومتی تا پایان تیرماه شد و گفت: هماهنگی بین دستگاه‌ها برای پیشرفت کار بسیار حائز اهمیت است.

علی حسن‌زاده مدیر آموزش و پرورش بلده نیز در این جلسه بازسازی مدارس بلده را ضروری دانست و افزود: شیروانی و سقف 16 مدرسه این بخش فرسوده و نیازمند مرمت است که با استفاده از این فرصت اردوی هجرت می‌توان بازسازی کرد.

حسن فلاح مدیر آموزش و پرورش چمستان نیز اردوهای هجرت را سبب غنی‌سازی اوقات فراغت برای جوانان به‌ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان و آشنایی با فرهنگ کارگروهی دانست و بیان داشت: در طرح امسال 12 مدرسه به آموزش و پرورش سهمیه دادند و ما تلاش داریم با همکاری سپاه این تعداد را به 24 مدرسه برسانیم.

نورالدین شجاعی معاون آموزش و پرورش نور اجرای طرح هجرت را شرکت در بازسازی و مرمت، افزایش دلبستگی دانش‌آموزان به مدارس، آشناسازی دانش‌آموزان با فرهنگ کار و زندگی گروهی عنوان کرد و گفت: دو مدرسه در نور در این طرح معرفی شده است.

/ 1 نظر / 5 بازدید
هاشم

وبلاگتو خوندم اون مدرسه ای که سپاه بسازه چه میشه به من هم سربزن ونظر بده