احمدی: ما امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت هستیم

امام جمعه شهرستان نور گفت: اینکه آمریکا با همه اشراف اطلاعاتی بیاید از یک تعهد بین‌المللی که خود پای آن را امضاء کرده خارج شود، جز رسوایی، خفت و ذلت چیزی دیگری برای او نیست.


حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان نور در مصلی الغدیر این شهرستان با توصیه به تقوی الهی، انجام واجبات، ترک محرمات و دوری از گناه، اظهار کرد: از صفات مومنان مغتنم شمردن این ایام آخر ماه شعبان است که به دعا و مناجات با خدا سپری شود، دنیا محل گذر است و راهیان این مسیر نیاز به توشه دارند، مرکب این مسیر تقوی است و توشه انجام واجبات و ترک محرمات است.وی افزود: جاذبه‌ها و لذایذ دنیا روزی تمام می‌شود و همه دچار گرفتاری‌های بعد از آن می‌شوند، قانون مرگ استثنا بردار نیست و تنها تفاوت زمان مرگ است، انسان‌ها مانند قافله‌ای بزرگ در حرکت هستند عده‌ای زودتر می‌رسند و بقیه آرام آرام به آنان می‌رسند.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: امیر مومنان(ع) خطاب به مردگان اخبار عالم دنیا را به آن‌ها می‌دهد و می‌فرماید خانه‌هایتان را دیگران ساکن شدند، مالتان بین ورثه‌ها تقسیم شدند و همسرانتان اگر جوان بودند به ازدواج دیگری درآمدند اما شما از آن طرف خبر دهید و خود می‌فرماید اگر به آن‌ها اجازه سخن دادن داده می‌شد خبر می‌دادند که بهترین توشه تقوی است و بهترین تقوی احساس مسوولیت در برابر فرمان خدا، انجام واجبات و ترک محرمات است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان مسؤولان و متولیان برنامه‌ریزی کنند تا حرمت این ماه حفظ و فضای شهر به عبادت و بندگی خدا و حفظ شئون اسلامی سوق داده شود.

احمدی با اشاره به خروج ترامپ از برجام، تصریح کرد: ایران از کشورهای تاثیرگذار در منطقه که نقش برجسته داشته و دارد و همواره مورد طمع دشمنان بوده و علما، روحانیت و اندیشمندان شیعه در تقابل و مبارزه با آن‌ها از دوران مشروطیت و قبل از آن و بعد از آن و معاهداتی که بسته می‌شد و متعرض خاک ایران می‌شدند، در مقابل‌ آن‌ها می‌ایستادند از جمله شیخ شهید شیخ فضل الله نوری، مدرس‌ها، امام راحل و امروز هم رهبر معظم انقلاب و مردم هم همراه و پشت سر این علما برای حفظ منافع شیعی و ملی حرکت می‌کردند.

وی ادامه داد: ما برای اینکه انقلاب و کشور خود را حفظ کنیم نیازمند دانش روز بودیم، دانشمندان ما هم تلاش و کوشش کردند و اکنون در عرصه علم و فناوری، دفاعی و موشکی، پزشکی و علم هسته‌ای جز کشورهای برتر دنیا هستیم، دشمنان و قدرت‌های جهانی ابتدا این توانمندی‌ها را شوخی پنداشتند ولی متوجه شدند ایران اسلامی روز به روز پله‌های ترقی را می‌پیما ید و این امر برای‌شان سخت و غیر قابل باور بود.

خطیب جمعه شهرستان نور، خاطرنشان کرد: خطر شیطان بزرگ را امام راحل و مقام معظم رهبری بارها برشمردند و اعلام کردند آمریکا نوکر، خادم و زیر دست می‌خواهد و دوست دارد همه زیر سلطه او باشند و بهترین تعبیر «شیطان بزرگ» را داشتند و رابطه ما را رابطه گرگ و میش دانستند، در بحث برجام هم که معاهده بین‌المللی است رهبری هم هشدار دادند که این‌ها قابل اعتماد نیستند، بالاخره مذاکرات انجام و بیش از 11 بار از انرژی هسته‌ای ما بازدید کردند و هر بار گزارش دادند انرژی هسته‌ای صلح آمیز است و فعالیت سلاح هسته‌ای وجود ندارد، معاهده هم تصویب و به امضاء رسید اما در طی این مدت نه تنها به تعهدات عمل نکردند اکنون هم آمریکا در معرض دید همه دنیا از این تعهد بین‌المللی و معاهده خارج شد.

این مسؤول تصریح کرد: اینکه یک قدرت جهانی با همه اشراف اطلاعاتی بیاید از یک تعهد بین‌المللی که خود پای آن را امضاء کرده خارج شود، جز رسوایی، خفت و ذلت چیزی دیگری برای او نیست؛ آمریکا با همه ادعاهایش در این معاهده شکست خورد چون اگر شکست نمی‌خورد از آن خارج نمی‌شد، معلوم می‌شود همه خواسته‌هایشان تامین نشد که دبه درآوردند و دنیا شاهد است که آمریکا به عنوان کشور منفور، بد عهد و بی‌تعهد معرفی شده است، ما به دنیا نشان دادیم ایران اسلامی بر اساس تعالیم اسلامی بر عهد و پیمانش وفادار است و آنچه که حق اوست برای استیفای آن ایستاده است، ایران متعهد به قوانین بین‌المللی است و به دانش روز دست پیدا می‌کند.

امام جمعه شهرستان نور تاکید کرد: به دستگاه دیپلماسی عرض می‌کنیم و همه کسانی‌که می‌گفتند مشکلات تولید، اشتغال و اقتصاد کشور را تنها با اتکا به قدرت‌های جهانی رفع می‌شود، ببینند که این قدرت‌ها چگونه هستند و چه شرایطی را برای ما فراهم کردند، امروز دیگر با چشمان باز وارد عمل شوید.

وی افزود: راه پیشرفت، عزت و سربلندی ایران اسلامی را رهبری معظم ترسیم فرمودند و آن اتکا به ظرفیت، منابع داخلی و تکیه به جوانان خود است، تلاش کنیم این ظرفیت‌ها به صحنه بیاید تا چرخ تولید بچرخد، مشکل اشتغال و بیکاری رفع شود و عزت و توانمندی ما بیش از پیش شود.

امام جمعه شهرستان نور اضافه کرد: رهبری انقلاب در پاسخ به تهدیدات ترامپ فرمودند:« آقای ترامپ، من به نمایندگی از این ملت به شما می‌گویم که شما غلط می‌کنید» وقتی این سخن از حلقوم مبارک و چهره با عزت و اقتدار رهبری شنیدم به خود بالیدم که چنین رهبری داریم و چنین علمای شیعه که با توسل به خدا قدرت‌های پوشالی را به زانو درآوردند و عزت و عزتمندی را به اوج رساندند.

احمدی خاطرنشان کرد: رهبری باز هم هشدار دادند و فرمودند به کشورهای اروپایی هم اعتماد ندارم باید از آن‌ها تضمین قوی گرفت، در خطبه‌های هفته قبل هم اعلام کردم که آمریکا از برجام خارج شده بود و ما به دنیا ثابت کردیم که این کشورها مورد اعتماد نیستند و ما مظلوم واقع شدیم.

وی تصریح کرد: ما امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت هستیم زیرا دشمن در تلاش است تا بگوید دو فکر در خصوص برجام در ایران وجود دارد تا بتواند با ایجاد تفرقه برخی اهداف خود را دنبال کند و خواسته‌هایش تامین شود، ما باید با انسجام و وحدت بار دیگر دشمنان را ناکام و مشت محکم بر دهانشان بزنیم.

امام جمعه شهرستان نور در پایان از برگزاری دومین یادبود شهدای مدافع حرم، برگزاری نمایشگاه هلال و مسابقات قرآنی در مصلی شهرستان و دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم قدردانی کرد. 

به گزارش فارس، شهروندان و نمازگزاران نوری پس از اقامه نماز علیه سخنان ترامپ و توهین وی به ملت ایران تظاهرات و با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر رژیم صهیونیستی، آل‌سعود و... نفرت و انزجار خود را اعلام کردند.

/ 0 نظر / 40 بازدید