خنجری:به 9 نفر رهاشده از اعتیاد تسهیلات پرداخت شد

هادی خنجری در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان که با حضور دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر مازندران و اعضای شورای شهرستان نور در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با تبریک سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) و هفته بسیج اظهار کرد: امروز سیطره بسیج در جهان فرا گیر و عالم‌گیر شد و به نقطه قوتی در کشورهای اسلامی چون عراق، سوریه، لبنان و... تبدیل شد؛ به لطف، مدد و اتکا به خداوند متعال، اقتدار بسیج امروز لرزه بر اندام استکبار جهانی انداخت.

وی افزود: شاید خود ما هم که عضو این شجره طیبه بودیم در ابتدا به این فکر نمی‌کردیم که بسیج مستضعفین اینگونه در میان مستضعفان ریشه بدواند و گریبان استکبار را بگیرد، این کار استراتژیک امام راحل بود که دست پرتوان مستضعفان بر جهان سایه افکنده و امیدواریم ما را به صاحب اصلی عالم پیوند دهد.

فرماندار شهرستان نور در ادامه اضافه کرد: در بحث مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی، دستگاه‌های اجرایی در بخش‌های مختلف مأموریت‌های خود را به‌طور تکلیفی انجام و بحث فرهنگی را نیز لحاظ می‌کنند.

این مسؤول بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی همچون حلقه‌ای به هم گره خوردند و ما ناگزیریم در هر حوزه‌ای که ورود پیدا می‌کنیم گوشه چشمی به سایر حوزه‌ها داشته باشیم و با تعامل، هم‌پوشانی و اقتدار بحث مبارزه با مواد مخدر را به‌عنوان آسیب اجتماعی پیگیری و آسیب‌دیدگان هم برای بهبودی هدایت می‌شوند.

خنجری افزود: در این راستا جلسات متعددی برگزار و اقداماتی در حوزه‌های مختلف عملیاتی و فرهنگی انجام شد و با برپایی نمایشگاه‌های متعدد، برنامه‌ریزی و آموزش با پرداختن در این حوزه با استفاده از ظرفیت‌های موجود از سوی دستگاه‌های متولی انجام می‌شود.

وی گفت: در همین رابطه 350 نفر به مراکز ترک اعتیاد بهزیستی و 50 نفر به مرکز دی.آی.سی اعزام شدند و به 9 نفر رهاشده از اعتیاد تسهیلات پرداخت شد و برپایی نمایشگاه اعتیاد در هفته مبارزه با مواد مخدر، اعزام کارشناس برای سخنرانی در مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها، راه‌اندازی مرکز مشاوره نیز از دیگر اقدامات بود.

سیدمجید بیات رئیس اداره اطلاعات شهرستان نور نیز با اشاره به کشف 40 کیلو مواد مخدر خواستار برخورد جدی‌تر دستگاه قضا با قاچاقچیان مواد مخدر و ضبط اموال و خودروهای آنان شد و گفت: گاهی یک خودرو به‌دلیل آنکه ضبط نمی‌شود در چند فقره قاچاق شرکت دارد.

/ 0 نظر / 49 بازدید