مقدسی:هدف شبکه های های ماهواره ای،خاموش کردن حجب و حیا در جامعه است

 

کارشناس حوزه مسایل فرهنگی بیان داشت:جنگ دیگری که امروز ما با آن درگیر هستیم جنگی است که تو جیب ماست،جنگی که مرزش،بالای سر من و شماست.

همایش نهضت روشنگری با عنوان تاثیرگذاری شبکه های ماهواره ای بر بنیان خانواده با حضور امام جمعه بخش چمستان،بخشدار،فرماندهی سپاه ناحیه نور توسط حوزه بسیج خاتم الانبیاء و با سخنرانی حجت الاسلام مقدسی در حسینیه شهر چمستان برگزار شد.

به گزارش وبلاگ سلیاکتی:حجت الاسلام مقدسی در این همایش با بیان اینکه در جنگ نظامی مانند هشت سال دفاع مقدس دشمن،زمان و مکان،و تاثیرات آن مشخص است،تصریح کرد:اما در جنگ فرهنگی چنین نیست چرا که دشمن و عِده و عُده او مشخص نیست بنابراین تاثیرات او نیز نامشخص و ناملموس است.

این کارشناس حوزه مسایل فرهنگی خاطرنشان ساخت:جنگ دیگری که امروز ما با آن درگیر هستیم جنگی است که تو جیب ماست،جنگی که مرزش،بالای سر من و شماست.وی افزود:این مرزی است که به ما خیلی نزدیک شده است که به آن میگوییم بحث های فرهنگی.

حجت الاسلام مقدسی با انتقاد شدید از اینکه ماها کم توجهیم؟اظهار داشت:ما از یک جهت آنقدرعزیزشدیم که دنیا دارد در برابر ما زانو می زند اما از جهت دیگر خدای نکرده خودمان بعضی از ما با دستهای خودمان تیشه به ریشه ها می زنیم.

وی با بیان مصداق و با اشاره به شبکه های ماهواره ای از جمله شبکه ماهواره ای ورزش عنوان داشت:چند وقت پیش محضر یکی از عزیزان بودیم می گفت بله آقا مسولین کاری کردند که بچه های ما نماز نمی خوانند من وارد خانه شدم دیدم آقا دارد والیبال می بیند.خب این بد نیست ما هم می بینیم یک لحظه دیدیم اما کدام والیبال،والیبال خانم ها آنهم بصورت خاص خودش.وقتی دقت می کنی می بینی با دختر و پسرش از طریق ماهواره این ورزش را تماشا می کنند.لذا به او گفتم بابا تو که با دختر و پسر جوان خودت داری این صحنه ها را نگاه می کنی آن وقت انتظار داری دخترت نماز خوان گردد.مقدسی ادامه داد:اصلا وقتی خودت آمدی این مساله را برای او آزاد نشان دادی بعدا دیگران را مقصر می دانی و می گویی فلانی باعث شده است.

کارشناس حوزه فرهنگی با اشاره به اینکه هدف این شبکه ها خاموش کردن حجب و حیا در جامعه است،تصریح کرد:داریم نگاه می کنیم که دشمنان ما تا کجاها دارند نفوذ می کنند لذا باید همه با هم مراقب باشیم.مقدسی گفت: هرکسی که این وسیله را در خانه اش دارد باید به افکار خودش،به رفتار خودش،به گفتار خودش و خانواده اش نگاه کند تا ببیند که چه اندازه در شما و خانواده شما اثر گذاشت.

حجت الاسلام مقدسی با انتقاد از برخی توجیهات در سطح جامعه پیرامون نحوه استفاده از ماهواره،بیان داشت:بعضی ها میگویند اگر ما از آن سمت در جهت خوبش استفاده کنیم خیلی راحت به هم چیز آگاهی پیدا می کنیم اما باید توجه داشت که آنها چه چیزی دارند به ما می گوند و چه چیزی می خواهند به مخیلمون بریزند.

وی در پایان تصریح کرد:اصلا آدم شرمش میاد برخی حرفها را به زبن بیاورد چرا که بعضی از مسایل آنقدر مستهجن هست که هم زبان از گفتنش خجالت میکشد و هم گوش از شنیدنش.

 

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
نیلوفر

باد با چراغ خاموش کاري ندارد اگر در سختي هستي , بدان که روشني . . .