هوای مازندران پایدار است

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز و فردا آسمان استان به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی حداکثر دمای هوا در طول روز پیش‌بینی می‌شود.


احمد اسدی در شهرستان ساری، اظهار کرد: امروز و فردا آسمان مازندران به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی حداکثر دمای هوا در طول روز خواهد بود که در برخی ساعت افزایش ابر در مناطق ساحلی احتمال مه صبحگاهی وجود دارد.

وی افزود: اواخر روز دوشنبه شاهد افزایش ابر هستیم که در مناطق غربی و ارتفاعات همراه با بارش پراکنده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، روز سه‌شنبه آسمان مازندران به‌صورت ابری و در برخی ساعات همراه با بارندگی، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود و در ارتفاعات آسمان استان به‌صورت ابری و مه‌آلود همره با بارش برف و باران خواهد بود.

اسدی تصریح کرد: طبق تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز چهارشنبه شاهد بارش پراکنده در آسمان مازندران هستیم که به‌تدریج با کاهش موقتی ناپایداری آسمان استان همراه خواهد بود.

وی یادآور شد: بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته مربوط به بابلسر، گلوگاه و بندر امیرآباد با 15 درجه و کمینه دمای هوا نیز مربوط به بلده با سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

معاون هواشناسی مازندران ادامه داد: حداکثر دمای هوای ساری روز گذشته نسبت به روز پنج‌شنبه 12 درجه کاهش یافت و کمینه دمای هوای ساری نیز در سردترین ساعت به 9 درجه رسید.

اسدی افزود: روز گذشته شاهد بارش پراکنده باران در آسمان مازندران بودیم به‌طوری‌که بیشترین بارش از بلیران آمل با 30 و گلوگاه بابل با 20 میلی‌متر گزارش شده است.

وی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت نسبتاً مواج پیش‌بینی می‌شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید