سجادی:«نور؛ پایتخت ساحلی ایران» شعار نیست

شهردار نور در نشست خبری که به ‎منظور افتتاح رسمی دبیرخانه دائمی جشنواره «نور؛ پایتخت ساحلی ایران» و رونمایی از پوستر این جشنواره در شهرداری نور برگزار شد، با بیان اینکه «نور؛ پایتخت ساحلی ایران» شعار نیست، بلکه به‌ واسطه مواهب فراوان خدادادی که دارد، یک واقعیت و حقیقت است،اظهار داشت:نور به ‎واسطه مواهبی چون بزرگ‎ترین پارک طبیعی جنگلی خاورمیانه، 12 کیلومتر نوار ساحلی، رجال و بزرگان علمی، دینی، ادبی و موسیقی مانند شیخ فضل‎ا‎لله نوری، محدث نوری، نیما، بنان و ظرفیت‌های فراوان گردشگری شایسته معرفی به هموطنان است و جشنواره «نور؛ پایتخت ساحلی ایران» با هدف معرفی این ظرفیت‌ها است.

سیدصابرسجادی تصریح کرد: شهر نور با داشتن بیشترین راه دسترسی به ساحل و دریا، این امکان را به هموطنان ما می‌دهد تا در نقاط مختلف به راحتی به ساحل زیبا و شنی دسترسی داشته و از آن لذت ببرند، این یکی از ظرفیت‌های گردشگری است.

شهردار نور با اشاره به اینکه جشنواره «نور؛ پایتخت ساحلی ایران» در روزهای پنج و شش شهریورماه امسال در ساحل شهرستان نور برگزار می‌شود، بیان کرد: معرفی ظرفیت‌های شهر، برگزاری مسابقات ورزشی به‌ ویژه کشتی لوچوی ساحلی، جشنواره بادبادک‎ها، مسابقه آشپزی سنتی، نقاشی نور، طبیعت و گردشگری، شعر، جشنواره مجسمه شنی، بازی‌های بومی و محلی و جشن برداشت شالی از برنامه‌های این جشنواره است.

این مسئول یادآور شد: این جشنواره توسط شهرداری نور انجام می‌شود، اما مجموعه شهرستانی در برپایی آن دخیل هستند و از ظرفیت‌های مناطق مختلف شهری و روستایی در این جشنواره بهره‌مند می‌شویم.

سجادی، یکی از اهداف این جشنواره را جذب سرمایه‌گذار برای پویایی اقتصاد و صنعت گردشگری عنوان کرد و گفت: جشنواره «نور؛ پایتخت ساحلی ایران» در تقویم شهر نور ثبت و سالانه این جشنواره برگزار می‌شود.

در پایان این کنفرانس دبیرخانه دائمی جشنواره «نور؛ پایتخت ساحلی ایران» افتتاح و از پوستر و سایت این جشنواره در حضور اصحاب رسانه رونمایی شد.

/ 0 نظر / 5 بازدید