اسدی:آمادگی بسیج شهرستان نور برای احداث حداقل 20 واحد مسکونی در کرمانشاه

سیدنعمت اسدی شنبه‌شب در جمع خبرنگاران این شهرستان با قدردانی از مردم نوعدوست و همیشه در صحنه ایران اسلامی، علویان مازندرانی‌ و نوری‌های غیرتمند اظهار کرد: از همان ساعات اولیه مردم با تماس با ناحیه و حوزه‌ها و دیگر دستگاه‌ها ضمن اعلام آمادگی برای کمک‌های نقدی و غیرنقدی تمایل خود را برای حضور در مناطق زلزله‌زده اعلام کردند.

وی افزود: از زمان اعلام تاکنون به همت همه حوزه‌ها و پایگاه‌ها تابعه ناحیه نور، 6 دستگاه وانت نیسان کمک‌های مردمی جمع‌آوری و دسته‌بندی شد که شامل 190 تخته پتو، مقادیر زیادی لباس، کیسه خواب، چادر، کیف و کفش، 34 کارتن قند، 300 کیلو برنج،  انواع دارو، کنسرو، چای، 1000 باکس آب معدنی، موکت، ماکارونی، سویا، رب گوجه، مربا، کشمش، عسل، خرما، چراغ والور و ... بود که بهه  سپاه کربلا اعزام تا به مناطق زلزله‌زده انتقال یابد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نور تصریح کرد: این کمک‌ها خارج از کمک‌های مردمی است که توسط سایر نهاد‌ها اعم از هلال احمر، شهرداری‌ها، نهادهای دولتی و خصوص و ... جمع‌آوری شده است و تنها بخشی از کمک‌های مردمی است که به پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج تحویل شد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: مهندسی سپاه کربلا مازندران در منطقه زلزله‌زده مستقر است و ضمن اقدامات مورد نیاز فعلی با عنایت به اعلام ساز مان بسیج برای احداث 7 هزار واحد مسکونی در این منطقه، باید در طول دو ماه این واحدها احداث و شهرستان نور نیز ضمن تأمین مصالح و کمک‌های نقدی و اعزام نیرو، آمادگی برای احداث حداقل 20 واحد مسکونی را دارد.

اسدی اضافه کرد: بسیج در هر عرصه که نیاز باشد و بتواند کمک‌کار باشد اعلام آمادگی کرده و با توجه به اینکه از متخصصان شهرستان در بسیج اقشار بهره‌مندیم و توانایی لازم وجود دارد، هر زمان که نیاز باشد وارد عمل شده و کمک‌کار همه دستگاه‌ها، نهادها و مردم هستیم.

وی گفت: برای کمک به احداث واحدهای مسکونی نیز متخصصین، استادکاران، افراد عادی و بسیجیان زیادی اعلام آمادگی و ثبت نام کردند که به محض اعلام فراخوان حضور این افراد به نوبت به مناطق زلزله‌زده اعزام خواهند شد.

/ 0 نظر / 46 بازدید