حجت الاسلام موحد: کار دشمن فتنه انگیزی و به ذلت کشاندن کشورهاست

به گزارش وبلاگ به یاد شهدای سلیاکتی :حجت الاسلام محمدجواد موحد با اشاره به حوادث تاریخی قیام امام حسین(ع)بیان داشت: مشهورترین و برجسته ترین جمله ای که امام(ع)در مقابل یزید گفت جمله ی هیهات منة الذلة بود.

وی تصریح کرد:امام حسین(ع)راهی را که آغاز کرده بود منتهی شد به مسیری که امروز همه ما داریم مشاهده می کنیم.امام حسین(ع) در طول مسیر اعزام به کربلا در همه جا ورد زبانش همین جمله معروف بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در فرماندهی حفاظت اطلاعات سپاه با اشاره به معنی عزت که تسلیم نشدن،رام نشدن،نفوذناپذیری، شکست ناپذیری و خوار نشدن است،به معنای ذلت اشاره کرد و گفت:ذلتی که امام حسین(ع)از آن دوری کرد یک حالت تسلیم شدن،خوارشدن،رام شدن در انسان است.

ایشان با بیان اینکه خداوند می فرماید؛اعتماد به دشمن ذلت می آورد،اظهار کرد:اگر به دشمن اعتماد کنیم،دل به دشمن بسپاریم و فرش قرمز برای او پهن کنیم بفرموده ی قرآن این برای انسان ذلت می آورد.

وی با اشاره به حادثه تاریخی شهادت امام حسن(ع)توسط همسرش،بیان داشت:طراحی دشمن برای براندازی نظام در خارج از کشور است که اجرای آن توسط عواملش در داخل صورت می گیرد همانطوری که طرح شهادت امام حسن(ع)در خارج یعنی شام و توسط معاویه صورت گرفت و اجرای آن توسط عامل داخلیش یعنی همسر امام(ع)به اجرا درآمد.

وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت:طراحی و برنامه ریزی این حوادث هم در خارج کشور و بدست دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی است که اجرا کنندگان آن توسط عوامل داخلیش می باشد که با اعتماد به دشمن بدنبال ذلت و خواری هستند.

موحد با بیان اینکه انسان تا این حد اعتماد به دشمن کند و تسلیم و رام او باشد دچار ذلت می شود مصداق بارز آن را صدام دانست و گفت:هیچ کس در منطقه ما به اندازه ی صدام به آمریکاییها خدمت نکرده است.یک انسان جسور،ظالم و ستمگر که از کودکی تا بزرگسالی همین خصوصیات را داشت آنچنان خدمتی که به آمریکا کرده بود نهایتا در یک بیابان و در یک پستویی دستگیر و نهایتا هلاک شد ذلت یعنی این.بنابراین رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار که این همه برای ما نقشه و طراحی می کشند اگر ذره ای دچار اعتماد صورت گیرد مستحق ذلت خواهیم شد.

حجت الاسلام موحد با اشاره به بیان قرآن که می فرماید؛توبه منافق هرگز قابل پذیرش نیست،ادامه داد:در فتنه 88 که گردانندگان آن ضمن اینکه آمریکا و اسرائیل بودند منافقین هم آمده بودند آن هم منافقین تواب.افرادی که با عمل خبیثانه ی خود  17 هزار نفر از ایرانیان عزیز را تحت هر عنوانی به شهادت رسانده اند.

وی با اشاره به حضور آمریکا در افغانستان به بهانه ی مبارزه با مواد مخدر،عنوان کرد:امروز بواسطه ی حضور آمریکا در افغانستان کشت خشخاش در این کشور ده برار شده است. چرا که کار دشمن فتنه انگیزی و به ذلت کشاندن کشورهاست.

محمدجواد موحد با بیان اینکه دشمن شناسی مقوله مهمی است و اعتماد به دشمن موجب ذلت و خواری است،تاکید کرد:یکی از عوامل عزت در جامعه شهدا هستند شهیدانی که برای هدف،برای وطن،برای آرمانهای خودش از همه چیز خودشان گذشتند لذا اینها همه از افتخارات و ماندگاران نظام هستند.

وی با تاکید بر اینکه تابلویی که خداوند بلند کرده است کسی نمی تواند به زیرش بیاورد،تصریح کرد:تابلوی شهدا را خداوند بلند کرده است و به اوجش رسانده است.امروز تمامی کوچه ها،شهرها،میدانها و...به نام نامی شهداست این مایه عزت ماست.

وی در پایان  با اشاره به 217 هزار شهید و 400 هزار جانباز و ملت بزرگ ایران که مایه فخر و مباهات ایران اسلامی هستند،تصریح کرد:آنچه امروز برای ملت ما مایه عزت و افتخار است طبق بیان قرآن کریم،جایگاه ولایت مطلقه فقیه می باشد.آنچه که مایه سربلندی و مباهات ماست ملت بزرگ و فهیم و همچنین نیروهای مسلح مکتبی اعم سپاه،ارتش،بسیج،نیروی انتظامی و حافظان امنیت و آرامش این سرزمین هستند.

/ 0 نظر / 86 بازدید