حجت الاسلام احمدی: این حوادث هم از توطئه دشمنان قسم خورده نظام است

حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان، با توصیه به تقوی الهی و عمل به دستورات دین، انجام واجبات و ترک، معاصی و محرمات، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اخلاق و یا اخلاق متعالی دوری از غفلت است، غفلت یعنی بی‌توجهی به امور پیرامون خود، عدم مراقبت از امور دینی و بی‌توجهی به اینکه اعمال انسان ثبت می‌شود که این امر سبب بی تقوایی می‌شود.

وی افزود: نکته مهم در مسیر گرفتار شدن سهو، لهو و نسیان و بالاتر از آن عدم بصیرت نسبت به حقایق پند نگرفتن از حوادث دنیا است، از حوادث امروز دنیا دشمنی آشکار دشمنان اسلام و دین و ارزش‌های الهی است، بنابراین باید یادآوری باشد تا گرفتار حوادث امروز دنیا نشویم، دشمن با چهره‌های مختلف و متنوع وارد می‌شود و جامعه غافل دشمن را دست کم می‌گیرد، امیر مومنان(ع) می‌فرماید:«انسانی دشمن را دست کم می‌گیرد که غافل است و متوجه برنامه ریزی دشمن نیست».

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: خوشبینی نسبت به دشمنان سبب غفلت و گرفتاری می‌شود، امام علی(ع) به مالک سفارش کرد، خطاب امیر مومنان به خواص است که مراقب باشید اگر چه دشمن با شما مصالحه کرده ولی مراقب باشید که فریب نخورید و از او غافل نشوید.

این مسؤول خاطرنشان کرد: باید دوراندیش بود و در مقابل دشمن سوءظن داشته باشید زیرا دشمن همیشه دنبال دشمنی است، اگر چه لبخند بزند و خوش‌رویی کند، دشمن است و به موقع ضربه می‌زند.

احمدی تاکید کرد: به دشمن اعتماد نکنید، امروز و در عصر حاضر باید از حوادث روزگار پند بگیریم و نسبت به دشمنان سوء ظن داشته، خوشبین نباشیم و اعتماد نکنیم که اگر غیر از این باشد در غفلت هستیم و دشمن با سوء استفاده از غفلت ضربه خود را وارد می‌کند.

وی تصریح کرد: روز شهدای دانشجو، سالروز شهادت شهدای هویزه و شهید علم‌الهدی، شهادت دانشمند شهید احمدی روشن و شهادت امیر کبیر را در پیش داریم و یاد همه شهدای ایران اسلامی و این شهدا را گرامی‌می‌داریم.

خطیب جمعه شهرستان نور به سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب به دست رضا خان و قیام خونین مردم قم نسبت به هتک حرمت به امام(ره) اشاره کرد و افزود: به فرموده رهبری این اقدامات و قیام به انقلاب و قیام عمومی علیه رژیم پهلوی ختم شد و بساط دشمنان دین برچیده شد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: همه ما باید دشمن را بشناسیم، روش او را بدانیم و به موقع در مقابل دشمن وارد عمل شویم، مردم ما در همان روزهای خفقان از خود حرکت و مبارزه نشان دادند و زنانی نامشان در تاریخ ثبت شد که حدود 9 سال از خانه بیرون نیامدند تا حریم عفاف‌شان حفظ شود.

احمدی با اشاره به حوادث اخیر در کشور، تصریح کرد: این حوادث هم از توطئه دشمنان قسم خورده نظام بود که دو رویکرد داشت، نخست حرکت اعتراضی مردم و دوم آشوب و اغتشاش، اعتراضات صنفی حق طبیعی مردم است اما باید از مجاری قانونی اعتراض‌شان را نسبت به کمبودها و مشکلات به گوش مسؤولان برسانند.

وی با بیان اینکه، رهبر معظم انقلاب بارها تاکید فرمودند؛ اگر ما بخواهیم در کشور امنیت و آسایش برقرار شود باید با تبعیض، فساد و فقر مبارزه کنیم، اظهار کرد: آنچه که مردم را به نارضایتی و اعتراض عمومی می‌کشاند همین سه عنصر است وقتی ببینند بین عموم مردم و افراد منتسب به مسؤولان و کارگزاران فرق وجود دارد و فاصله طبقاتی ایجاد می‌شود، یا اداره و سازمانی گرفتار رشوه و فساد شده و ناعدالتی و نابرابری صورت می‌گیرد، مانند بحث قاچاق که 70 درصد قاچاق از مجاری قانونی و از جایی‌که مسؤولان حضور دارند وارد کشور می‌شود و یا وقتی مردم عادی از بانکی درخواست وام دارند یا نمی‌توانند حتی وام پنج میلیونی بگیرند و عده‌ای وام‌های کلان بی‌بهره یا کم بهره می‌گیرند و وقتی می‌بینند قیمت کالا و میوه در بازار متفاوت است و گرانی را می‌بینند و مشاهده می‌کنند آنچه که در کشور تولید می‌شود مانند برنج و میوه و سایر اقلام در زمان فروش واردات بی‌رویه دارد و سبب کاهش و توقف تولید و نگرانی مردم می‌شود، وادار به اعتراض می‌شوند البته مردم ما هم فهیم هستند و از مجاری قانونی اعتراض خود را به گوش مسؤولان می‌رسانند.

امام جمعه شهرستان نور افزود: اما رویکرد آشوب و اغتشاش که عموم مردم که در شکل گیری انقلاب و رای آری به نظام نقش اصلی داشتند و در همه انتخابات و صحنه‌ها حضور داشته و دارند، هیچ وقت آشوب نمی‌کنند و قائل به اغتشاش و آشوب نیستند زیرا خود پای انقلاب هزینه کردند و خون دادند و پای آن می‌ایستند، مرکز فرماندهی آشوب و اغتشاش در خارج از کشور و مثلث شوم آمریکا و صهیونیست و آل‌سعود ملعون است که با برنامه‌ریزی مدت‌ها در پی این اقدام بودند و با مشورت استعمار پیر خبیث انگلیس عده‌ای هم در داخل چراغ سبز نشان دادند و با آنان همراه شدند.

این مسؤول تصریح کرد: آیا مردم در اعتراض صنفی، مساجد، بانک‌ها و اموال عمومی را به آتش می‌کشند؟ و بالاتر پرچم نظام را آتش می‌زنند؟ قطعا مردم چنین کاری نمی‌کنند بلکه منافقان، ملی گراها و سلطنت طلب‌ها با فرماندهی خارج از کشور به دنبال آشوب و اغتشاش هستند، بنابراین شما مردم باید هوشیار و بیدار باشید، به مردم شهرستان نور تبریک می‌گویم که با فرصت‌طلبان همراهی نکردند، این یعنی بصیرت که البته باید از نیروهای امنیتی، سربازان گمنام امام زمان(عج)، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و ... هم که به خوبی مدیریت کردند و فضای امن ایجاد شد قدردانی کنم.

احمدی اظهار کرد: دشمن زخمی است و در همه توطئه‌ها ناکام مانده و ناچار اقداماتی را انجام و دست به حرکاتی می‌زند، زیرا نیروهای انقلاب در خارج داعش را نابود و در داخل با هدایت مقام معظم رهبری سکاندار کشتی انقلاب همه توطئه‌ها را خنثی کردند، مردم ما به خوبی اوضاع را رصد کردند و وارد عمل شدند، ما باید همچنان در همه امور فرامین رهبری را نصب‌العین قرار دهیم.

وی گفت: به کارگزاران عرض می‌کنم رهبری چقدر بر اقتصاد مقاومتی تاکید فرمودند، اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از همه ظرفیت‌های انسانی، منابع، توان و تکنولوژی داخلی، ما در آزمون و خطا که نیستیم، با نصب‌العین قرار دادن فرامین رهبری، اجرای اقتصاد مقاومتی در جنگ اقتصادی با دشمن و تقویت وحدت و همدلی بین مردم و مسؤولان که کلید حل مشکل است قوی تر و بیشتر تلاش کنیم که ضامن بقای انقلاب و نظام است و سبب ناامید کردن و ناکام ماندن دشمنان می‌شود.

بر اساس این گزارش در پایان نماز مردم شهرستان و نمازگزاران در محکومیت حوادث اخیر با انجام راهپیمایی، شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل‌سعود و مرگ بر فتنه‌گر و ... حمایت خود را از نظام و انقلاب اعلام کردند.

/ 0 نظر / 99 بازدید