تقی پور:یک‌هزار و 540 معلول تحت پوشش بهزیستس نور قرار دارند

غلامرضا تقی‌پور صبح امروز در جلسه مشارکت مردمی، در جمع خیران‌ اظهار کرد: سازمان بهزیستی ارگان دولتی خدمت‌رسان به جامعه هدف خود به‌ویژه معلولان است که غالب خانواده معلولان نیز نیازمند بوده و در کنار خدمات توان‌بخشی، نیازمند خدمات مالی هستند.

وی افزود: یک‌هزار و 540 معلول و 273 بیمار روانی زیرپوشش بهزیستی شهرستان نور قرار دارد که نیازمند مساعدت مالی هستند لیکن اعتبارات دولتی بهزیستی تنها کمک‌هزینه ناچیز است، به‌عنوان مثال مستمری ماهانه این افراد فقط 53 هزار تومان است و اگر کمک‌های مردمی نباشد، توان دولتی پاسخ‌گوی کمترین نیاز این قشر نیست.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نور از کمک نقدی 65 میلیون تومانی مردمی در سال 93 و توزیع بین خانواده‌های زیرپوشش خبر داد و تصریح کرد: خیران در سال گذشته به ارزش 104 میلیون تومان کمک‌های غیرنقدی در زمینه‌های مختلف به جامعه زیرپوشش بهزیستی نور داشتند.

این مسئول با اشاره به توزیع یک‌هزار و 246 سبد غذایی به ارزش 64 میلیون تومان در سال گذشته بین مددجویان، گفت: ماه رمضان امسال با کمک خیران 500 سبد کالا بین مددجویان در ماه رمضان توزیع می‌شود که ارزش هر سبد معادل 60 هزار تومان است.

معاون فرماندار نور با بیان اینکه خیران کسانی هستند که اجازه نشستن عرق شرم بر چهره هم‌نوعان خود را نمی‌دهند، اظهار کرد: معمولا افراد به‌دنبال سود هستند و تلاش خود را برای سود بیشتر صرف می‌کنند، عده‎ای سود مادی را می‌طلبند، اما افراد فراوانی هستند که باوجود اینکه دنیا، دنیای محاسبات سود و زیان است، دغدغه هم‌نوع خود را دارند و نگران تهیه جهیزیه، شام شب همسایه و ... هستند.

سعید یزدانی افزود: خیران از احساس حقارت افرادی که به سختی و مرارت زندگی می‌کنند، رنج می‌برند و با تأسی از مولای خود حضرت علی (ع) در گمنامی به کمک آنان می‌شتابند.

وی با اشاره به اینکه خیران شادی خود را با مستمندان تقسیم می‌کنند و از شادی آنها شاد می‌شوند از خیران خواست کمک‌های خود را مستمر داشته باشند.

/ 0 نظر / 3 بازدید