حیدری: ستاد رسیدگی به امور مساجد در نور تشکیل شد

رئیس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان نور با اشاره به اینکه طرح آرامش بهاری در پارک جنگلی نور اجرا شد، گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی تبلیغی در پارک جنگلی نور ادامه داشته باشد.


حجت‌الاسلام عیسی توپاحیدری در دیدار با امام جمعه شهرستان نور و ارائه گزارش اقدامات نوروزی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور، اظهار کرد: در ایام نوروز در راستای اجرای طرح آرامش بهاری دو خیمه آرامش بهاری در بقعه امام‌زاده جمشید کیا سلطان رویان و پارک جنگلی نور مستقر شد.وی افزود: در این خیمه‌ها سه روحانی مستقر بودند و فعالیت‌های چشمگیری صورت گرفت که مورد رضایت مردم و مسؤولان واقع شد به طوری‌که در بازرسی‌های محسوس و نامحسوس ناظران استانی و کشوری برنامه آرامش بهاری شهرستان نور طرح شاخص استانی معرفی شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور با اشاره به اجرای طرح خوب در پارک جنگلی، گفت: طرح آرامش بهاری در پارک جنگلی نور با استقبال خوبی مواجه شد و فضای مناسبی ایجاد شد که ما و مسؤولان را ترغیب و تشویق به ادامه کار کرد و خواستار تداوم امور فرهنگی تبلیغی در این پارک هستیم.

این مسؤول در ادامه به وجود یک‌هزار و 700 رقبه، 500 مستاجر و تنظیم اجاره نامه اشاره کرد و افزود: اقدامات تبدیل و تنظیم سند رقبات و موقوفات ادامه دارد و در طول سال 32 مبلغ به مساجد و امام زادگان اعزام می‌کنیم.

*تشکیل ستاد رسیدگی به امور مساجد

توپاحیدری در پاسخ به نبود مدیریت قوی در برنامه‌های مساجد، اظهار کرد: مساجد ما از تعدد مدیر بی‌مدیر است، ادارات تبلیغات، ارشاد و اوقاف در مسجد و برنامه‌های آن مدیریت می‌کنند اما اوقاف تنها در انتخاب هیأت امنا دخیل است و ساماندهی مدیریت مساجد نیازمند وجود ستاد رسیدگی به امور مساجد حداقل در شهرستان است.

وی با اشاره به انقضای احکام هیات امنای برخی مساجد به ویژه مساجد شاخص و محوری از جمله مسجد جامع و بازار، گفت: مساجد شاخص و محوری ما نیز مانند یک مسجد کوهستانی که درب آن تنها در محرم باز است پنج نفر هیأت امنا دارد که می‌توان ضمن افزایش این تعداد به 9 تا 11 نفر از افراد جوان‌تر و با انگیزه بهره گرفت.

*افراد باید نگاه خادمانه داشته باشند

امام جمعه شهرستان نور نیز ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده اظهار کرد: در هر منطقه‌ای که حضور مردم زیاد است باید ما حضور فعال و تاثیرگذار داشته باشیم و خود را محدود به امام‌زاده و مساجدی که مراجعان زیادی ندارد نکنیم البته نیاز است تدابیر لازم برای جلب و جذب افراد در این اماکن هم انجام و این امام‌زادگان به عنوان قطب فرهنگی رونق بیشتری پیدا کنند.

حجت الاسلام قنبرعلی احمدی تصریح کرد: تبلیغ دین هزینه می‌خواهد و گاهی لازم است انسان از جان خود هم بگذرد بنابراین لازم است هزینه تبلیغ دین تامین شود.

وی بر ساماندهی و مدیریت مساجد تاکید کرد و گفت: گاهی برخی احساس مالکانه به جای احساس خادمانه دارند در حالی‌که باید تنها احساس و هدف خادمانه باشد و فضا برای حضور جوانان و افراد با انگیزه فراهم و مهیا شود.

/ 0 نظر / 45 بازدید