حجت الاسلام احمدی: یکی از مصادیق اطاعت از ولایت، نماز جمعه است

حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی در خطبه‌های نماز جمعه در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان، با توصیه به تقوی الهی و عمل به دستورات دین، انجام واجبات و ترک محرمات، اظهار کرد: هیچ انسانی خلق نشد تا مسیر عروج حضرت رسول را طی کند حتی جبرئیل امین هم گفت اگر من قدری از این مسیر را بروم بال و پرم می‌سوزد.

وی افزود: تا زمانی که پیغمبر و شعار نورانی پیغمبر و اهل بیت با ما باشد خداوند عذاب را از ما بر می‌دارد، یک ره توشه از این پیامبر اسلام که سرور و سالار همه خوبی‌‎ها است این است که نسبت به مردم انصاف داشته باشید، با مردم همدردی کنید و در همه حال خلوت و جلوت، سواره و پیاده یاد خداوند باشد.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: انصاف در حقیقت پسندیدن آنچه که برای خود می‌پسندد برای دیگران و توقع خود را کم کند، بازاری نسبت به فروش مال، قاضی با اجرای عدالت، مسولان با تفقد نسبت به ارباب رجوع و بازگشایی گره از کار مردم، اگر چه به یک سخن زیبا و یا راهنمایی لازم باشد.

این مسؤول با ذکر روایتی از معامله در زمان امام صادق(ع)، اظهار کرد: معامله‌ای که یکی از یارانش کرد و سود صد درصدی برد ناراحت شد و تنها اصل پول را گرفت، بنابراین همه ما باید در رفتار ما انصاف به خرج دهیم.

احمدی خاطرنشان کرد: از صفات مومنین مقدم داشتن فرمان ولایت بر همه رای‌ها است،همه احترام حضرت رسول (ص) به سلمان ولایت پذیری بود، ما  فرمان ولایت و عمل در مسیر ولایت را باید بر همه اعمال و رای‌های مقدم بداریم.

وی گفت: یکی از مصادیق اطاعت از ولایت، نماز جمعه است، همه کارها باید رها شود و نسبت به نماز جمعه اهمیت قایل شد، رسول الله (ص) فرمود، کسانیکه گرما و سرمای شدید مانع حضورشان در نماز جمعه نشود، اهل بهشت هستند، یکی از تدابیر امام راحل همین نماز جمعه‌ها است که فرمود، نماز جمعه در راس همه امور است و این اهمیت این فریضه را می‌رساند، نماز جمعه از شئون و جایگاه ولایت است باید رهنمودهای ولی امر مسلمین چه در رابطه با سیاست‌های خارجی و داخلی، چه مباحث اخلاقی، اجتماعی و ... تبیین و تفسیر شود.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: نماز جمعه محل استیفای حقوق مردم است، امام جمعه چشم بیدار مردم است و امور را رصد می‌کند و تلاش می‌کند با تفسیر و تبیین موضوعات و رساندن مشکلات مردم به مسؤولان و حل آن و آنچه که در خفا حل می‌شود نیازی به ایراد آن در نماز جمعه نیست و باید بین مسؤولان تعامل ایجاد کرد، هرجا که تعامل جای خود را به اختلاف و درگیری داد مشکل نه تنها حل نشد بلکه بیشتر شد و لی حتی روستای کوچکی که در سایه وحدت حرکت کند چه پیشرفتی می‌کند.

این مسؤول اظهار کرد: نماز جمعه نمایش وحدت و همدلی است و تا بحال هم اینچنین بود و تلاش ما هم این است تا با تعامل با عزیزان مسوول مشکلات رفع شود، در سیاست خارجی باید گوش به فرمان رهبری باشیم.

ابراهیمی بیان کرد: در طول انقلاب دشمنان با توطئه‌های مختلف با ایران و اسلام دشمنی و خباثت دارد و رئیس جمهور آمریکا با دشمنی و تجری تمام قدس را پایتخت فلسطین معرفی می‌کند، مهمترین چیزی که به وی جرات داد به خاطر عدم تعامل و وحدت اسلامی دولتهای اسلامی در منطقه و در راس دولت وهابی عربستان که باید به عنوان محل امن حجاج و زائران خانه خدا باشد و نقطه اتکا و وحدت مسلمانان باشد، با رقص شمشیر و در دامن استکبار جهانی قرار گرفتن محصولش این است.

وی تصریح کرد: ما تعامل گسترده با دنیا را قائل هستیم و این راهبرد رهبری نظام است الا اسرائیل که ما مشروعیتی برای آن قائل نیستیم و آمریکا که همیشه می‌خواهد هیچکس نفس نکشد و او تنها قدرت دنیا باشد و بنابراین شعار همه ما یکی است مرگ بر آمریکا است.

امام جمعه شهرستان نور گفت: جریان مقاومت در داخل و خارج توانست قدرت خود را به رخ بکشد و امروز داعشی و تکفیری‌ها را نابود کند در کنار نیروهای مردمی عراق و سوریه، نیروهای مدافع حرم و نیروهای مسلح و نیروی قدس ما بود که با تجربه 38 ساله انقلاب توانستند وجود منحوس آن‌ها را از سرزمین‌های اسلامی پاک کنند.

/ 0 نظر / 47 بازدید