یزدانی:نخستین هدف مسافران حضور در ساحل دریاست

سعید یزدانی؛ معاون فرماندار شهرستان نور در جلسه هماهنگی طرح دریا که هفته گذشته با حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری نور تشکیل شد گفت : بیشتر مسافران نخستین هدف خود را ساحل و دریا انتخاب می کنند و این امر وظیفه ما مسئولان و دست اندرکاران به ویژه در ساحل و دریا را سنگین تر می کند، بنابراین لزوم آمادگی ۱۰۰ درصدی برای جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی برای مجریان، ناجیان و دیگر دستگاه های متولی دریا ضرورت دارد.
معاون فرماندار نور تصریح کرد : هدف از این جلسات و پیگیری ها ایجاد هماهنگی، تعامل و آمادگی بیشتر برای پذیرایی از مسافران و پیشگیری از حوادث و خطرات احتمالی در دریاست.
این مسئول اظهار داشت : براساس شاخص جمعیت و میزان ورودی مسافران، پراکندگی جغرافیایی، وجود محورهای کوهستانی و مأموریت های متعدد سازمان های امدادی، متأسفانه امکانات امداد و نجات به ویژه آمبولانس به¬قد کافی و نیاز وجود ندارد.
وی در پایان به وظیفه اداره گردشگری به عنوان متولی اصلی گردشگران پرداخت و با اشاره به لزوم به کارگیری ناجیان خواهر به تعداد مورد نیاز در سواحل، شهرک ها و مجتمع های خصوصی بر حضور جدی و مسئولیت پذیری ناجیان غریق تأکید کرد.

/ 0 نظر / 4 بازدید