وداع با شکوه مردم شهرستان نور با مرحوم آیت الله سجادی نوری

پیکر آیت‌الله سیدعلی‌اکبر سجادی‌نوری از علمای برجسته و جلیل‌القدر شمال کشور و استان مازندران ظهر دیروز در این شهرستان تشییع و خاک‌سپاری شد.

این  عالم وراسته در بین مردم غرب مازندران از جایگاه والایی برخوردار بود و سالیان درازی از عمر خود را صرف انقلاب اسلامی و ترویج دین اسلام کرد.

مراسم وداع با پیکر آیت‌الله سیدعلی‌اکبر سجادی‌نوری هم جمعه شب گذشته در مسجد صاحب‌الزمان(عج) شهرستان نور با حضور پرشور مردان و زنان غرب مازندران به همراه مدیحه‌سرایی، سینه‌زنی و برپایی روضه اهل بیت دنبال شد.

آیت‌الله سجادی‌نوری مجتهد مکتب آیت‌الله بروجردی بوده که سحرگاه روز جمعه گذشته 10 آذر به علت کهولت سن و بیماری دعوت حق را لبیک گفت همچنین این استاد برجسته اخلاق، از مفاخر و بزرگان مازندران بوده و به همراه مجاهدت در ایام پیروزی انقلاب اسلامی، از یاران و شاگردان صدیق امام خمینی(ره)، مرحوم آیت‌الله علامه طباطبایی و مرحوم آیت‌الله گلپایگانی بودند.

مراسم تشییع و خاکسپاری آیت‌الله سجادی نوری ظهر دیروز از گلزار شهدای مسجد جامع شهرستان نور به سمت مسجد صاحب‌الزمان(عج) و سجادیه این شهرستان برگزار شده و این عالم وارسته در آرامگاه ابدی خود آرمید.

امامان جمعه نور، چمستان، ایزدشهر، فرماندار شهرستان نور و نماینده مردم شهرستان‌های نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در پیامی با تسلیت فقدان ارتحال این عالم وارسته که مدتی در بستر بیماری بود،شنبه 11 آذر را در شهرستان نور عزای عمومی اعلام کردند.


/ 0 نظر / 56 بازدید