از امام حسین(ع) شهادت در راهش را خواسته بود

 آرمان شریف
در آستانه اربعین حسینی و هنگامی که زائران حرم اهل‌بیت در نهایت امنیت و احترام در سفری عاشقانه و عارفانه رهسپار سفری معنوی بودند شهید وحید فرهنگی، جوان 26 ساله تبریزی با فداکاری و جانسپاری، سر در راه معشوق داد و آسمانی شد. حالا عکس‌های شهید شبکه‌های اجتماعی را قرق کرده است. او که اربعین سال گذشته در راهپیمایی اربعین حضور داشت و در حال خدمت به زائران بود و امسال پیکر مطهرش بر دست عاشقان اهل‌بیت تشییع می‌شود. مأموریت نیمه‌کاره شهید فرهنگی امسال به سرانجام رسید و رؤیایش تعبیر شد. شهادت آرزویی دیرین برای او بود و از امام حسین(ع) شهادت در راهش را خواسته بود. وحید فرهنگی متولد 1370 از استان آذربایجان‌شرقی، سه‌شنبه 16 آبان 1396 به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست. شهید فرهنگی هجدهمین شهید مدافع حرم استان آذربایجان‌شرقی است که نامش را در تاریخ این مرز و بوم جاودانه کرد.
شهید فرهنگی فارغ‌التحصیل رشته مکانیک از دانشگاه آزاد واحد تبریز بود و چندی پیش برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) و مقابله با تروریست‌های تکفیری راهی سوریه شد. این جوان خوشنام پس از حضور در جبهه‌های نبرد و مقابله با دشمنان تکفیری بر اثر انفجار مین در شهر ادلب سوریه به شدت مجروح شد. پیکر مجروح او برای مداوا به تهران منتقل شد و دو روز مانده به اربعین امام حسین(ع) به فیض شهادت نائل شد. این شهید 26 ساله در زمان تحصیل از اعضای فعال بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز بود که بعد از اتمام تحصیلات در رشته مکانیک وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. تنها سه ماه از دامادی شهید فرهنگی می‌گذشت. هنوز هزاران آرزو و نقشه برای زندگی‌اش داشت ولی در پیش چشمانش زندگی دنیوی ارزش چندانی نداشت و او خوشبختی واقعی را در جای دیگری جست‌وجو می‌کرد. فهمیده بود این دنیای فانی می‌گذرد و آنچه او را عاقبت به‌خیر می‌کند، پا گذاشتن در راه اهل بیت است. آقاوحید برای عاقبت به‌خیری عجله داشت و خیلی زود خودش را به کاروان شهیدان عاشورا رساند. حالا همسر و خانواده‌اش سرشان را با افتخار بالا می‌گیرند و از آقاوحید می‌گویند. پس از انتشار خبر شهادت شهید فرهنگی، همسر ایشان با متنی زیبا از شهادت این شهید بزرگوار نوشت و شهادتش در راه اهل بیت (ع) را تبریک گفت. همسر شهید در رثای همسرش اینگونه نوشت: «شهادتت مبارک آقایم. روسفیدم کردی، سربلندم کردی. خودت نیومدی هنوز پیشم اما برام سربند و پرچم و گل فرستادی. همون سربندی که رو پیشونیت بود، همون پرچمی که رو تنت بود رو برام فرستادی. خدا رو شکر می‌کنم که هم تو به آرزوت رسیدی هم من. یادته می‌گفتم‌ بعضی از آدما حیفه که به مرگ طبیعی بمیرن، باید شهید بشن، می‌گفتم وحیدم تو هم یکی از اونایی. افتخار آفریدی بسیجی پاسدارم. حالا دیگه می‌تونم سرمو جلو اهل بیت(ع) و رهبری بلند کنم و با افتخار بگم که منم همسرم رو فدای این راه کردم. دعامون کن که عاقبت به‌خیر بشیم...»
پدر شهید مدافع حرم بسیجی پاسدار وحید فرهنگی نیز پس از شهادت پسرش بیان کرد: وحید همیشه در راه اسلام و امام حسین(ع) و ولایت حرکت می‌کرد و در این راه بسیار تلاش می‌کرد. این چند وقت را هم به اجبار در خانه نگهش داشته بودم و زمانی هم که اصرار می‌کرد برود گفتم که فعلاً نرو، تازه سه‌ماه از زمان ازدواجت گذشته است. وحید خیلی تلاش می‌کرد و برای رفتن عجله داشت. این بار که می‌خواست برود گفتم عجله نکن، صبر کن، تازه ازدواج کرده‌ای، گفت باباجان آن سری هم نوبت را از من گرفتی و باعث شدی نتوانم بروم، این بار اگر نروم دلم می‌گیرد.
همچنین غلام‌عسکر کریمیان فرمانده سپاه عاشورا، شهید وحید فرهنگی را نماد و الگویی دیگر از نسل چهارم انقلاب اسلامی و جوانان دهه هفتادی دانست و یادآور شد: جوانان امروز، رهروان مخلص شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس هستند و تلاش دشمن برای ایجاد شکاف بین نسل جوان و مبانی اعتقادی و طریقت عملی اسلامِ انقلابی راه به جایی نبرده است.

/ 0 نظر / 53 بازدید