وضعیت جوی مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز شرایط برای ابرناکی آسمان مازندران مهیا شده و در ارتفاعات غربی مازندران شاهد بارش‌های پراکنده برف وباران هستیم.


احمد اسدی امروز در شهرستان ساری، اظهار کرد: بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته از قائم‌شهر با 22 درجه و کمینه دمای هوا مربوط به بلده با دو درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

وی افزود: امروز با نفوذ موج ناپایدار شرایط برای ابرناکی آسمان مازندران مهیا شده و در ارتفاعات غربی مازندران شاهد بارش‌های پراکنده برف وباران هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه بارش‌ها تا فردا کمابیش به‌صورت پراکنده در آسمان استان ادامه دارد، اضافه کرد: ارتفاعات مازندران ابری و مه‌آلود همراه با وزش باد است که به‌دلیل وزش باد احتمال کولاک وجود دارد.

اسدی با بیان اینکه روزهای سه‌شنبه تا چهارشنبه جو نسبتاً پایدار در آسمان مازندران حاکم می‌شود، تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، چهارشنبه شب بارش‌های پراکنده را در آسمان مازندران خواهیم داشت.

وی درباره وضعیت دمای هوای مازندران، یادآور شد:امروز تا فردا کاهش نسبی دما را داریم.

معاون هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران طی 24 ساعت آینده به‌صورت موج کوتاه در برخی ساعات با افزایش موج پیش‌بینی می‌شود.

/ 0 نظر / 14 بازدید