اسماعیلی:مازندران گرفتارترین استان کشور در حوزه ساماندهی پسماند است

علی اسماعیلی در گفت‌وگویی اختصاصی در شهرستان ساری درباره وضعیت زباله در مازندران اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه اولویت‌های محیط زیستی، ساماندهی فاضلاب، تامین آب و احداث ریل پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه با این اولویت بندی‌ها امکان مدیریت برخی از مشکلات و حتی ساماندهی زباله در استان وجود دارد، افزود: استان مازندران گرفتارترین استان کشور در حوزه ساماندهی پسماند است.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استاندار و مجموعه کسانی که در امر پسماند نقش دارند، تشکیلاتی را ساماندهی را در سازمان مدیریت پسماند ساماندهی کنند که این دغدغه‌ها به شدت کاهش یابد و انتظار است که برنامه ساماندهی زباله برای مازندران در اولویت قرار گیرد.

این مسؤول با اعلام اینکه نور، محمودآباد و آمل گرفتار ساماندهی پسماند هستند، افزود: بسیاری از شهرهای استان با معضل ساماندهی زباله مواجه هستند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤوال که آیا میزان اعتبارات ساماندهی پسماند در استان مازندران کافی است، گفت: اعتبارات اختصاص داده شده بسیار کم است.

وی در پاسخ به دیگر سؤوال خبرنگار فارس که این اعتبارات استانی بوده و یا ملی است و مجمع نمایندگان مازندران برنامه‌ای برای رفع معضل پسماند استان به صورت جدی ندارند، گفت: بنده در حال حاضر به استاندار مازندران پیشنهاد کردم، نمایندگان مجلس یک ظرفیت بسیار مناسبی دارند، مشکلات استان را اولویت بندی تا نسبت به جذب اعتبارات ویژه برای مازندران اقدام کنیم.

اسماعیلی در پایان گفت: باید مشکلات استان با استفاده از ظرفیت مجمع نمایندگان مازندران، مدیران مربوطه و استاندار و وزیر هر بخش بررسی و نسبت به جذب اعتبارات اقدام شود.

/ 0 نظر / 52 بازدید