حجت الاسلام حسینیان:وظیفه کنونی بسیج،تمدن‌سازی جهانی است

حجت‌الاسلام سیداحمد حسینیان بعد از ظهر امروز در همایش شکوه پایداری که با حضور بسیجیان، فرمانده‌هان حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج ناحیه مقاومت نور، مسؤولان شهرستانی و اقشار مختلف مردم در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بسیج شجره طیبه‌ای است که با تدبیر امام(ره) تاسیس و آیات 24 الی 26 سوره مبارکه ابراهیم در باره قدرت آن به خوبی شرح داده که در عصر و زمان خود به خوبی آن پیام را دریافت کردیم.

وی افزود: پیروزی که شجره طیبه بسیج در جهان کسب کرد، توزیع و توازن قدرت را به چالش کشاند، در زمانی که باید به یکی از قدرت‌های شرق یا غرب تکیه می‌کردیم، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و قدرت دوگانه را به چالش کشید و ضلع سوم قدرت ایجاد کرد و با نه شرقی نه غربی قدرت نظام اسلامی را به رخ جهان کشید.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان نور تصریح کرد: قدرت معنوی و جهانی جمهوری اسلامی بارها به دنیا نشان داده شد و اعلام کردیم ما نه نیاز به غرب داریم و نه نیاز به شرق  و نه تنها می‌توانیم روی پای خود بایستیم بلکه دنیا را هم با خود همراه کنیم.

این مسؤول ادامه داد: آنهایی که تصور می‌کردند جنگ جهانی سومی رخ خواهد داد، متوجه شدند سردار بسیجی ایران با دیپلماسی میدانی و جهادی پیروزی را برای اسلام و شیعه رقم زد در حالی که برخی از تئورسین‌های غرب جنگ سوریه را جنگ جهانی سوم اعلام و گفتند برای حذف داعش 30 سال زمان نیاز داریم اما در عرض 6 سال طومار آن بسته شد و این ثمره نیروی بسیج است که در جهان گسترش پیدا کرد و نشان داد می‌تواند کارهای معجزه آسا انجام دهد.

حسینیان خاطرنشان کرد: در شرایط عادی باید سال‌ها طول می‌کشید تا بسیج و تفکر بسیجی در دنیا شکل بگیرد، اما به برکت انقلاب و خون شهدای حرم الان در عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان، یمن و ... نیروهای مردمی بسیج شکل گرفت و اکنون بسیج در حال تمدن‌سازی جهانی است.

وی افزود: الان حوزه دفاع ما در مدیترانه است و این به‌واسطه حضور نیروی بسیج است و دشمنان اسلام می‌دانند ایران به خوبی در همه جای دنیا و حتی مناطقی که حیات خلوت آمریکا بوده نفوذ پیدا کرد.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان نور تصریح کرد: بسیج تنها در عرصه‌های نظامی حضور ندارد بلکه هر جا که انقلاب در خطر بیفتد رد پای بسیج برای حفظ نظام وجود دارد.

این مسؤول افزود: بسیج مرز جغرافیایی نمی‌شناسد چون عقیده و باورهای دینی مرز نمی‌شناسد، باور داریم در مقابل ظلم ظالم در هر نقطه باید ایستادگی کرد بنابراین هر جا ببینیم ظلم وجود دارد حضور داریم.

حسینیان گفت: بسیج در همه عرصه حضور دارد و باید داشته باشد به ویژه عرصه علمی تا اهداف اسلام ناب محمدی(ص)، منویات امام و رهبری در دنیا با علم گسترش دهد.

/ 0 نظر / 55 بازدید