نجفی:به قول رهبری هیچ دولتی مانند دولت آمریکا ناقض حقوق بشر نیست

حجت‌الاسلام جواد نجفی در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان، با توصیه به تقوی الهی و عمل به دستورات دین، انجام واجبات و ترک محرمات، اظهار کرد: تقوی باعث می‌شود تا جامعه به سمت معنویت و ترک محرمات، اطاعت از فرامین الهی و سلامت دین و دنیا پیش برود.

وی افزود: یکی از نکات مورد نیاز جامعه در هر عصر و زمان در آیات 45 تا 47 سوره انفال و در وصف جنگ بدر بیان شده است؛ بدر در منطقه‌ای وسیع با چاه‌های آب فراوان در بین مکه و مدینه قرار دارد و به دلیل فشار کفار بر مسلمانان و ضربه به حرکات پیامبر و جلوگیری از ترویج دین، پیامبر دستور جلوگیری از ورود کاروان تجاری به مکه را داد تا کفار با تجارت تقویت نشوند.

امام جمعه موقت شهرستان نور تصریح کرد: پیامبر از سوی عوامل اطلاعاتی خود با خبر شد که دشمنان قصد حمله نظامی را هم دارند و کاروان بزرگی را هم آماده کردند که پیامبر دستور داد تا 313 نفر برای جلوگیری از کاروان ابوسفیان و ضبط اموال آنان بروند، دشمنان هم بیکار ننشستند و با هزار نظامی به سمت مدینه و پیامبر حرکت کردند، کاروان هم به سلامت به مکه رسید ولی اختلاف نظرها پیش آمد و ابوجهل فرمانده لشکر هم قصد حمله و جنگ داشت، نهایتا جنگ رخ داد و مسلمانان پیروز شدند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: نکته مهم پیروزی مسلمانان در این جنگ بود که خداوند متعال فرمود و آن این است که اگر با گروهی برخورد کردید، ثابت قدم باشید، خدا را فراوان یاد کنید، از فرمان خدا و پیامبرش اطاعت کنید، نزاع و کشمکش نکنید و اتحاد داشته باشید، استقامت کنید، از روی غرور و هوی پرستی وارد نشوید بنابراین جناح‌بندی و اختلاف به ما ضربه می‌زند باید خود بینی و خودبرتر بینی را کنار بگذاریم تا پیروز شویم.

نجفی با اشاره به ایام و مناسبت‌ها، افزود: 17 آذر سال 1370 رژیم وقت عراق به عنوان مسؤول و آغازگر جنگ معرفی شد، این امر به برکت تابت قدمی، استقامت و هشت سال دفاع جانانه اتفاق افتاد و وعده الهی محقق شد.

وی ادامه داد: روز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی در سال 1363 به فرمان امام (ره) در زمانی که دغدغه داشتند که دانشگاه مسیر صحیح را انتخاب و دانشگاه‌ها انقلابی و اسلامی شوند، این فرمان را صادر کردند و این شورا با بیش از 20 عضو برای تزکیه محیط علمی و دوری از فضای غرب‌‌زده و موضوعات فراوان دیگر که در دستور کار این شورا است، فعال هستند و شوراهای مختلف زیر مجموعه آنها هستند که لازم است به وظایف خود توجه داشته و عمل کنند تا برخی از اعضا با موضوعی مانند 2030 اظهار بی‌اطلاعی نکنند.

امام جمعه موقت شهرستان نور اظهار کرد: سند 2030 هنوز خاتمه یافته نیست و اگر نبود نهیب رهبر معظم انقلاب این مقدار هم برخورد نمی‌شد و ترویج بی‌دینی در مدارس و دانشگاه‌های ما رواج پیدا می‌کرد و اکنون هم شورای انقلاب فرهنگی باید مراقب باشد و با توجه و دقت مانع از ورود فرهنگ غربی در کشور و مراکز علمی شود.

این مسؤول با اشاره به روز جهانی حقوق بشر تصریح کرد: انسان شرمنده می‌شود که دیکتاتورها و تروریست‌های جهان به اسم حقوق بشر به بشریت ظلم می‌کنند و فقط خود را بشر می‌شناسند، آیا مردم فلسطین، یمن، سوریه و ... بشر نیستند که هر روز صدها کودک و زن و نوجوان توسط آنها کشته می‌شوند؟ به قول رهبری هیچ دولتی مانند دولت آمریکا ناقض حقوق بشر نیست.

نجفی افزود: فلسطین و قدس حق حیات ندارند که ترامپ قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام می‌کند( اصلا تو چه کاره‌ای که برای مردم دنیا تصمیم بگیری)، ترامپ می‌گوید سفارتخانه آمریکا را به قدس انتقال می‌دهیم که جز خود رژیم صهیونیستی هیچ کس دیگر حمایت نکرد حتی کشورهای اروپایی موضع گرفتند، عربستان هم اطلاعیه صادر و این حرف ترامپ را محکوم کرد، ادامه کار نیازمند اتحاد و اطاعت از ولایت فقیه است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب دولت‌مردان غرب و آمریکا را فرعون‌های زمان معرفی کردند، در مقابل فرعون زمان موسی زمانی باید باشد، ولایت فقیه موسی زمان است، با اطاعت از رهبری و ولایت و اجرای دستورات موسی زمان باید با فرعون‌های زمان بجنگیم و مبارزه کنیم که وعده خداوند حق است و پیروزی از آن مسلمانان است.

/ 0 نظر / 43 بازدید