حسن ولی پور عنوان داشت:مهمترین کارد رسانه،هویت گیری از مخاطب است

همایش نهضت روشنگری با موضوع دجالواره و تاثیرات مخرب شبکه های ماهواره ای به همت حوزه امام علی(ع)ناحیه نور در مسجد امام حسین(ع)شهر نور برگزار شد.

به گزارش وبلاگ سلیاکتی:استاد حسن ولی پور با اشاره به اینکه در میدان مبارزه دو جبهه حق و باطل وجود دارد،تصریح کرد:در یک سمت مبارزه شیطان و در سمت دیگر آن خداوند رحمان است که ضمیر این مبارزه هم انسان می باشد.

وی افزود:بنابراین شیطان از تمام ابزارهایش برای گمراهی انسان استفاده می کند در حوزه نظامی،سیاسی،اقتصادی و در حوزه های مختلف از جمله حوزه فرهنگی که بحث مورد نظر ماست.

این کارشناس حوزه مسائل فرهنگی،اجتماعی تصریح کرد:مهمترین کارکرد رسانه این است که هویت را از مخاطب می گیرد و هویت دیگری را به مخاطب القا می کند آن هم بصورت تدریجی،بویژه رسانه های تصویری بخاطر اینکه آستانه درک چشم از همه حواسها بالاتر است.

ولی پور با بیان اینکه تحریک پذیری چشم نسبت به دیگر حواسها بالاتر است،ادامه داد:وقتی حس بینایی تحریک می گردد بقیه حواسها نیز تحت تاثیر قرار می گیرد این است که می گوییم هر صحنه و هر فیلمی را نگاه نکنیم.

هادی سیاسی سپاه ناحیه نور با اشاره به فراگیر شدن شبکه های اجتماعی در بین جوانان،خاطرنشان ساخت:در بین رسانه های تصویری در حال حاضر شبکه های اجتماعی در اولویت قرار دارند چرا که این هم رسانه تصویری است که در بین جوانان بیشتر از ماهواره اهمیت دارد.

حسن ولی پور با اشاره به یکی از معضلات جامعه که افزایش آن ناشی از اثرات مخرب ماهواره بر بنیان خانواده می باشد، اعلام داشت:براساس آماری که به تازگی اعلام شد 17 درصد طلاق در ایران ناشی از تاثیرات ماهواره است حال این آمار رسمی است در حالی که واقعیت چیز دیگری است.

استاد ولی پور با بیان برخی مصداقهای موجود از تاثیرات شبکه های ماهواره ای،تصریح کرد:وقتی به بعضی موارد طلاق نگاه می کنیم و ریشه یابی می شود معلوم می گردد که این امر از ورود ماهواره این مهمان ناخوانده به خانه و به تدریج با تغییر رفتار مثل تغییر در پوشش،تغییر سبک زندگی و چشم و هم چشمی ایجاد شده است در حالی که خانم خانواده از قبل محجبه و حتی چادری بوده است چرا که آقا در خانه نیست لذا این خانم و بچه ها می مانند با این ماهواره از طرف دیگر هم شبکه های ماهواره ای هم از طریق فیلم و سریال زوم کرده اند روی خانواده چرا که بیشترین اوقات فراقت را خانهای خانه دار دارند.

کارشناس حوزه مسائل فرهنگی،اجتماعی در پایان تاکید داشت:رسانه های تصویری سن نمی شناسد ولذا وقتی سیل جاری شد تر و خشک نمی کند بنابرین اگر خودمان را حفظ کردیم که خوب ولی اگر حفظ نکردیم دیگر نگاه نمی کند که مسجدی هستیم و یا غیر مسجدی.

/ 0 نظر / 4 بازدید