یزدانی:اوج لزوم نظارت در ایام تعطیل و پرگردشگر است

سعید یزدانی صبح دیروز در جلسه هماهنگی تعزیرات، با بیان اینکه توفیقات در امر نظارت و کنترل امور اصناف وابسته به هماهنگی مجموعه اتاق اصناف، بازرسی، تعزیرات و نیروی انتظامی است،اظهار داشت: شهرهای غرب مازندران به‌دلیل وجود راه‌های دسترسی و مواهب الهی پذیرای حجم زیادی از مسافران و جمعیت گردشگر است و از طرفی فروشگاه‌های بزرگ با برندهای متفاوت فعال هستند که پذیرای مصرف‌کنندگان فراوان و نیازمند کنترل و نظارت بیشتر هستند.

معاون فرماندار نور با اشاره به اینکه شاخص نظارتی بر مبنای میزان جمعیت ثابت است، خاطرنشان کرد: این شاخص سبب تخصیص ندادن نیروی بازرس و قضایی تعزیرات حکومتی در شهرستان شده است، در صورتی‌که باید شاخص نظارت در غرب مازندران میزان جمعیت گردشگر و مصرف‌کننده، مراجعه‌کننده به فروشگاه‌ها باشد.

وی با بیان اینکه اوج لزوم نظارت در ایام تعطیل و پرگردشگر است، تصریح کرد:با توجه به حجم کار و کمبود نیرو در بازرسی و تعزیرات، نظارت کافی صورت نمی‌گیرد و اثربخشی لازم را ندارد.

یزدانی اضافه کرد: اداره تعزیرات شهرستان با یک قاضی و یک نیرو شهرستان‌های نور و محمودآباد را پوشش می‌دهد که با توجه به حجم پرونده‌های وارده در دو شهرستان، زمان رسیدگی، صدور و اجرای احکام طولانی شده و اثر بازدارندگی ندارد.

وی با اعلام رضایت از اداره تعزیرات شهرستان از سازمان و اداره‌کل تعزیرات خواست با نگاه ویژه به شهرستان و حجم مسافر و ورودی پرونده نسبت به افزایش و تأمین نیروی کافی برای تسریع در رسیدگی و اجرای احکام به اداره  اقدام کنند.

معاون فرماندار نور در پایان با اشاره به اینکه آسیب تخلفات و گران‌فروشی به مجموعه شهرستان وارد شده و سبب کاهش حضور و اقامت گردشگر می‌شود، عنوان داشت: استقلال و حضور بیشتر تعزیرات و اجرای به‌موقع احکام در کاهش تخلفات و بازدارندگی تأثیر جدی دارد.

/ 0 نظر / 4 بازدید