حجت الاسلام امیری ارجمند: بسیج ضامن بیمه نظام اسلامی است

به گزارش وبلاگ به یاد شهدای سلیاکتی:حجت‌الاسلام سیدمهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان، با توصیه به تقوی الهی و عمل به دستورات دین، اظهار کرد: جمعه سیدالایام است و برخی توفیق پیدا می‌کنند در نماز جمعه شرکت کنند که این تقوی الهی است و امیدواریم آن دسته از افراد هم که حضور ندارند توفیق پیدا کنند.

وی افزود: سبک زندگی اسلامی، الهی، قرآنی و مهدوی که مورد قبول و پذیرش ما است و سبک زندگی مادی و غیر الهی، که افرادی که ماورای دنیا را قبول ندارند به این نوع سبک زندگی اعتقاد دارند.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: اسلام برای همه ابعاد زندگی دنیایی ما برنامه دارد و این همان سبک زندگی اسلامی است، رعایت معماری اسلامی در ساخت و ساز، نوع خوراک، نوشیدنی‌ها، پوشش، مهمانی‌ها و ... همه در سبک زندگی اسلامی تعیین و تبیین شده است و همه چیز ما را تامین می‌کند، قوای شهوانی و جنسی، امور سیاسی و اقتصادی و اجتماعی را دارد و برای هر یک برنامه و  دستور دارد و با رعایت حدود حلال می‌کند.

این مسؤول بیان کرد: بحث ربا، نزول و رشوه در جامعه فرا گیر شده و عده‌ای به دفتر مراجعه و از ضمانت‌های سنگینی که وثیقه گذاشتند و اکنون گرفتار شدند، ابراز نگرانی می‌کنند، این سبک زندگی اسلامی است؟! خداوند ربا و رشوه را حرام کرده است و ما ادعای مسلمانی داریم، در مسائل اعتقادی باید سبک زندگی اسلامی و مسلمانی را رعایت کنیم.

امیری‌ارجمند تاکید کرد: ما امروز نیازمند حضور بسیج هستیم، بسیج ضامن بیمه نظام اسلامی است و شجره طیبه‌ای است که امام(ره) در سال 58 فرمان تاسیس را داد، سردار سلیمانی با همین لباس بسیج و بدون نام و نشان در منطقه سوریه و لبنان حاضر می‌شود با تفکر بسیجی است، هزاران سردار سلیمانی از برکت انقلاب و نظام اسلامی است که ایران اسلامی از این ظرفیت برخوردار است.

وی با تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع)، افزود: امامی که در پادگان نظامی در حبس بود و بنی عباس از حضور ایشان در بین مردم هراس داشتند و نگران بودند که کسانی با امام در ارتباط باشند و پیام امام را به بیرون ببرند چه بسا شورش و قیامی صورت بگیرد بنابراین در سن 28 سالگی این امام را به شهادت رساندند، اما از آنجایی که زمین نباید از حجت خدا خالی بماند صاحب عصر و زمان (عج ) به امامت رسید.

خطیب نماز جمعه شهرستان نور اظهار کرد: امام زمان(عج) اکنون در حصر است و ما بهره لازم را از حضور ایشان نمی‌بریم و البته خود ما انسان‌ها سبب حصر ایشان هستیم زیرا شان لازم برای حضور آن حضرت را پیدا نکردیم، زمانی که رگه‌هایی از عدالت اجتماعی و سبک زندگی اسلامی واقعی را از ما ببیند شاید ظهور کنند و این در عملکرد ما باید نمایان شود.

این مسؤول به سالروز شهادت شهدای قهرمان  ناوچه موشک انداز پیکان اشاره کرد و افزود: نیروی دریایی در بعد نظامی و امنیتی و حفظ مرزهای آبی کشور با اقتدار، صلابت و افتخار ایستاده و هوشیارانه دفاع می‌کند.

امیری‌ارجمند تصریح کرد: بیانیه ضد ایرانی و ضد حزب الله اتحادیه عرب، این اتحادیه عربی اسرائیلی و تروریسم که ‌حزبالله و گروه حماس را در لیست تروریست قرار دادند و مفتی آل سعود آن را تائید کرد، دست آل سعود به اسرائیل بسته و گره خورده است و بیانیه صادر می‌کنند و ایران و حزب‌الله را تروریست می‌خوانند و محکوم می‌کنند در حالی که کشتار دسته جمعی و بی‌رحمانه دنیا از آنان سر می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: راهبرد اسلام و نظام ما حمایت از مظلوم در هر نقطه جهان است و مسلمان واقعی باید از مظلوم و هم نوع خودش که مورد ظلم قرار گرفته دفاع کند و این تفکر ولایی و بسیجی است.

امام جمعه شهرستان نور به اقدام عربستان به وادار کردن سعد حریری به استعفا اشاره کرد و افزود: به خاطر اینکه سعد حریری منویات آنان را عمل نکرد، می‌گویند باید برادر سعد «بها» نخست وزیر شود تا هدف عربستان را اجرایی و عملیاتی کند.

امیری‌ارجمند در پایان با تبریک مجدد به مقام معظم رهبری، سیدحسن نصرالله و آیت‌الله سیستانی برای پیروزی بر داعش و نابودی و پایان عمر حکومت داعشی تکفیری، گفت: این پیروزی که توسط سردار سلیمانی و مدافعان حرم رقم خورد، آغاز نابودی رژیم صهیونیستی است.

قابل یادآوری است که بمناسبت هفته بسیج سخنران قبل از خطبه های نمازجمعه،سرهنگ پاسدار سیدنعمت اسدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور بودند که در پیرامون بسیج و هفته بسیج سخنانی ایراد نمود.


/ 0 نظر / 63 بازدید