شفیعی:بخش بازرسی با کمبود نیروی انسانی مواجه است

علی شفیعی صبح دیروز در جلسه هماهنگی تعزیرات حکومتی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع یک‌هزار و 813 مورد بازرسی، تعداد 194 فقره پرونده تخلفاتی به ارزش 944 میلیون و 52 هزار و 500 ریال تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات ارسال شد.

وی با اشاره به تعدد تخلفات در برخی از پرونده‌ها و با بیان اینکه در این تعداد پرونده متشکله در مجموع 236 مورد تخلف کشف شد، افزود: رسیدگی، صدور و اجرای به موقع احکام برای بازدارندگی و کاهش تخلفات امری ضروری است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نور همچنین از اجرای طرح مشترک نظارتی از واحدهای فروشگاهی بزرگ خبر داد و خاطرنشان کرد: برخی از این فروشگاه‌ها مبادرت به حراج غیرقانونی و تخفیف غیرواقعی کرده بودند که 24 پرونده به ارزش 114 میلیون و 697 هزار ریال تشکیل و به مراجع قضایی مربوط ارسال شد.

این مسئول به برگزاری مستمر جلسات کمیسیون نظارت شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در این جلسات ماهانه مشکلات اصناف بررسی و تصمیمات لازم گرفته می‌شود.

شفیعی یکی از مشکلات را کمبود نیروی انسانی در بخش بازرسی عنوان کرد و یادآور شد: با چهار بازرس شهرستانی که از نظر وسعت جغرافیایی دومین شهرستان استان است را پوشش می‌دهیم و اخیراً نیز با اجرای طرح بازرس مقیم در واحدهای تولیدی آرد و شیر شدیداً با کمبود نیرو مواجه هستیم که این به کیفیت بازرسی‌ها لطمه می‌زند.

نماینده اداره تعزیرات شهرستان نور در این جلسه از ورود 320 فقره پرونده در سه ماهه اول سال به تعزیرات خبر داد و افزود: از این تعداد به 289 پرونده رسیدگی شد.

علی اسدیان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی باید در اجرای احکام صادره تسریع و جدیت بیشتری داشته باشد، گفت: تاخیر در اجرای احکام صادره نه تنها بازدارندگی لازم را ندارد بلکه متخلفان را گستاخ‌تر می‌کند.

/ 0 نظر / 4 بازدید