علی محمدی خبر داد:آغاز چهارمین جشنواره فرهنگی،هنری ساحل سالم در نور

به گزارش وبلاگ سلیاکتی:علی محمدی در آیین افتتاح چهارمین جشنواره فرهنگی، هنری، ساحل سالم در مکان پلاژ شهرداری نور،اظهار کرد: در سال گذشته با همت بسیجیان در طول ایام تابستان با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی از جمله جنگ شادی، تئاتر، مسابقات ورزشی، مسابقات فرهنگی بین زوج‌های جوان و خانواده‌ها، برپایی جشنواره‌های مختلف، غرفه‌های نمایشگاهی، برگزاری مراسم دعای ندبه، اجرای رادیو ساحل و... ساعات خوشی را برای مسافران و شهروندان فراهم شد که امسال هم با کیفی‌تر کردن این برنامه‌ها انتظار داریم، رضایت هم‌وطنان بیش از پیش شود.

 وی با بیان اینکه گل سر سبد برنامه‌های فرهنگی برپایی نماز جماعت با حضور مسافران در کنار ساحل بود، افزود: در ایام تعطیل و به ویژه تابستان همزمان با اوقات فراغت قشر عظیم دانش‌‌آموزی و دانشجویی، خانواده‌ها برای رفع خستگی و استفاده از طبیعت به اماکن دیدنی و تفریحی عزیمت می‌کنند که یکی از اماکن هدف سواحل شمال کشور است اما خلاء اجرای برنامه‌های فرهنگی در سواحل، پارک‌ها و تفرج‌گاه‌ها بیش از پیش نمایان بوده و است، بنابراین اجرای برنامه‌های فرهنگی ضرورتی انکارناپذیر بوده و است.

مدیر فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه نور با اشاره به اینکه یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی، تقویت فرهنگ بومی، محلی است، تصریح کرد: هدف عمده اجرای طرح فرهنگی ساحل سالم تقویت و شناساندن فرهنگ بومی و محلی، ترویج ارزش‌های اسلامی، انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از راه اجرای برنامه فرهنگی، معرفی و ترویج تفریحات سالم در بین شهروندان، مسافران و مهمانان حاضر در ساحل است.

این مسئول شرط توفیق در برنامه‌ها را حضور موثر همه دستگاه‌های فرهنگی با تمام ظرفیت و نیز تعامل و همکاری نزدیک همه این دستگاه‌ها با یکدیگر دانست.

محمدی با اشاره به اینکه جشنواره فرهنگی ساحل از امروز تا 26 شهریور در ساحل نور برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر برنامه‌های شاد و متنوع و غرفه‌های مختلف، مسابقات فرهنگی و دینی، برگزاری دعای ندبه، کمیل، زیارت عاشورا، سینمای ساحلی و بسیاری دیگر از برنامه‌ها در این جشنواره اجرا می‌شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید